دیجیتال مارکتینگ, اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی
زمان مطالعه: 7 دقیقه

اینستاگرام ابزاری کارآمد برای بازاریابی در حوزه پزشکی و درمان

 

اینستاگرام (Instagram) یک پلتفرم عالی بصری ،برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و برقراری تعاملات اجتماعی است. کاربران عکسها یا ویدئوهای کوتاه می‌گیرند و با دنبال‌کنندگان (Followers) خود به اشتراک می‌گذارند.40 درصد از مصرف‌کنندگان بیشتر به محرک‌های بصری پاسخ می‌دهند تا متن ساده، «زیرا مغز می‌تواند تصاویر را بسیار سریع‌تر از متن پردازش کند و آنها را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند». بنابراین، مشاغل در حوزه پزشکی ، درمان و بهداشتی که اینستاگرام را در برنامه بازاریابی خود قرار می دهند، قطعاً از مزایای آن استفاده خواهند کرد. آنها می توانند از اینستاگرام برای انتشار محتوای آموزنده پزشکی استفاده کنند تا دنبال کنندگان خود را به روز نگه دارند.

 

داستان های موفقیت بیمار را بگویند. معرفی پزشکان و کادر پزشکی جدید؛ ترویج رویدادها، پاسخ به سوالات متداول؛اخبار مربوط به رویدادها و بازدیدکنندگان را به اشتراک بگذارند. استقبال از بیماران؛ آموزش بیماران در مورد روش ها و درمان ها؛ دستورالعمل های ساده را ارائه دهند. اینها چند روش هستند که رسانه های اجتماعی در حوزه پزشکی ، درمان ومراقبت های بهداشتی، به طور خاص اینستاگرام، برای ارتباط با بیماران و ایجاد جامعه استفاده می کنند. این پلتفرم پرکاربرد  به پزشکان ، درمانگاهها وکلیه مشاغل در حوزه پزشکی  کمک می کند تا برند خود را معرفی کرده و روابط شخصی بیشتری با مخاطبان خود ایجاد کنند.

 

 

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

 

 

اینستاگرام مارکتینگ در حوزه پزشکی و درمان ؟

بله ؛ درست شنیدید.

ضربه بزنید، لایک کنید، برچسب بزنید،  آیا واقعاً می توان در این مراحل به تقویت استراتژی بازاریابی محتوایی در زمینه پزشکی  دست یافت؟

پاسخ این است ؛ البته …

حضور در شبکه های اجتماعی در اینستاگرام مزایای شگفت انگیزی در حوزه پزشکی دارد.

. ممکن است فعالیت حوزه های  پزشکی، بهداشتی در گذشته در اتخاذ تکنیک های بازاریابی و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی کند بوده باشند، اما متخصصان حوزه های بهداشتی و پزشکی امروزی آماده سرمایه گذاری در پلت‌فرم‌های جدید هستند تا زمانی که برای مخاطبانشان مناسب باشد.

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

در حالی که بسیاری از پزشکان ، درمانگاهها ، و مشاغل در حوزه پزشکی شروع به استفاده از بازاریابی دیجیتال و رسانه های اجتماعی کرده اند، اکثر آنها فقط از پلتفرمهای اولیه مانند صفحات فیس بوک، حساب های توییتر، کانال های یوتیوب، وب سایت ها و وبلاگ ها استفاده می کنندو هنوز به اینستاگرام به عنوان فرصتی برای ارتباط فوری و در مواقعی بهتر با مخاطبان هدف خود توجهی نمی کنند. با این حال، برنامه های کاربردی  اینستاگرام در مورد توسعه مخاطبان بسیار است . بنابراین اکنون، بیش از هر زمان دیگری، زمان آن فرا رسیده است که مشاغل حوزه پزشکی و درمان ، اینستاگرام را در استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود بپذیرند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

نه بیشتر و نه کمتر 1 میلیارد کاربر!

این پلتفرم اجتماعی بصری گسترده (اینستاگرام)در چند ماه اخیر به ۱ میلیارد کاربر ماهانه رسیده است و با نرخ رشد راکد اسنپ چت و فیس بوک اختلاف معناداری پیدا کرده است. به علاوه، اینستاگرام اخیراً آخرین نقطه عطف خود را در رویدادی در سانفرانسیسکو اعلام کرده است، جایی که IGTV نیز راه اندازی شد، «برنامه مستقل جدید خود برای تماشای ویدیوهای طولانی.»

چرا اینستاگرام مارکتینگ پزشکی ؟

اگرچه این یک واقعیت است که هر شرکت مخاطبان هدف متفاوتی دارد که در کانال‌های اجتماعی مختلف پراکنده شده‌اند، اینستاگرام طبق تحقیقات اخیر بهترین پلتفرم برای تعامل است. مطالعات انجام شده  توسط Bloglovin نشان داد که 60 درصد از میکرو اینفلوئنسرها معتقدند اینستاگرام بالاترین سطح  در تعامل مخاطب را داراست و از اسنپ چت، توییتر و حتی غول فیس بوک پیشی می گیرد.اخیراً بیشتر شنیده ایم که مدیران  بازاریابی بیمارستانها و درمانگاه ها در حوزه پزشکی در مورد بازاریابی اینستاگرام صحبت می‌کنند.

 

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

 

 

اینستاگرام چه چیزی برای کسب و کار در حوزه پزشکی به شما ارائه می‌دهد؟

شما تنها نیستید . بسیاری از مردم بر این باورند که نوجوانان بسیار فعال تر از سایر گروه ها در پلتفرم رسانه های اجتماعی عکس محور مانند اینستاگرام هستند، اما آمار ممکن است شما را شگفت زده کند.

افراد ۲۵ تا ۳۴ ساله  ( ۳۲ درصد )،افراد  ۱۸ تا ۲۵ سال( ۳۲ درصد)، نوجوانان تنها ۷ درصد از کاربران اینستاگرام را تشکیل میدهند ،۱۵ درصد از کاربران اینستاگرام ۳۵ تا ۴۴ سال سن دارند که  تعداد آنها ۱۳۱ میلیون نفر است. این افراد معمولا تصمیم‌گیرندگان اصلی مراقبت های پزشکی برای خود و خانواده هایشان هستند . بنابراین دستیابی به اطلاعات جمعیتی از طریق بازاریابی هدفمند در اینستاگرام برای مراقبت های پزشکی و بهداشتی  امکان پذیر است؛ اگر استراتژی محکمی در این زمینه داشته باشید.

 

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

 

 

 اعتبار و آموزش به بیماران

متاسفانه اطلاعات غلط زیادی در اینترنت وجود دارد و این می تواند به ویژه در مورد پزشکی مضر باشد.  اینستاگرام مکانی محبوب برای جستجوی پاسخ توسط کاربران است، اما متاسفانه آن پاسخ ها همیشه درست نیستند و اغلب ریشه واساس علمی ندارند. پزشکان و سازمان‌های پزشکی فرصتی برای مبارزه با این مشکل دارند، و در عین حال برای ساخت برندهای خود تلاش می‌کنند. با ایجاد محتوای باکیفیت و معتبر و به اشتراک‌گذاری آن در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام میتوانند به بیماران بالقوه جدید دسترسی پیدا کنند و در عین حال به آموزش عمومی مردم   در مورد مسائل مهم سلامت کمک کنید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  چگونه سئوکار شویم ؟

میزان و چگونگی تاثیر اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

به طور کلی ، اینستاگرام مارکتینگ یک روش ارتباطی دیجیتال و فضای مجازی است که برای بازاریابی و تبلیغات برند استفاده می شود.

اما در واقع ، گوگل برای ارزیابی و رتبه بندی سایت‌ها، شبکه های اجتماعی و اینستاگرام  را یک عامل  مهم ‌ به حساب نمی‌آورد. از طرفی دیگر ، اینستاگرام هم در حفظ حریم خصوصی و اطلاعات کاربران خود بسیار سخت‌گیر و پایبند قوانین است . این پلتفرم به موتورهای جست‌وجو اجازه نمی‌دهد تصاویر و محتوای کاربران را ایندکس (Index) کرده و در نتایج جستجو قرار دهند.

اما با این وجود نباید قدرت اینستاگرام را در سئوی سایت ، نادیده گرفت. در طول زمان مشخص شده است که ،این پلتفرم به‌طور غیرمستقیم در بهبود سئوی سایت‌ها نقش دارد. البته باید بدانیم  تأثیر فعالیت‌های اینستاگرام پزشکی بر سئوی سایت آنی نیست و به ‌مرور زمان نمایان می شود؛ به همین دلیل است که خیلی از افراد اهمیت آن را نادیده می گیرند. در بخش بعد، چگونگی تاثیر این دو سیستم را بررسی می کنیم.

چگونه اینستاگرام مارکتینگ پزشکی به سئو سایت پزشکی کمک می کند؟

افزایش نرخ اینگیجمنت صفحۀ اینستاگرام ، تاثیرات متعددی به همراه دارد ؛

1- نام برند در یاد کاربران باقی می ماند.

2- اعتبار برند و دامنۀ آن افزایش می‌یابد؛

3- افزایش بک لینک ؛ یعنی کاربران بیشتری در رسانه‌های خود مطالب مرتبط را به سایت شما لینک می‌دهند.

4- در نتیجه قرار گرفتن لینک‌های بیشتردر صفحۀ اینستاگرام ، تعداد کلیک ها افزایش می یابد.

با افزایش عوامل  بک لینک و ترافیک ورودی و کلیک که در رتبه بندی برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است ، رتبه سئوی سایت پزشکی شما افزایش می یابد.

به طور خلاصه، با استفاده از اینستاگرام مارکتینگ پزشکی می توانید به دو روش به کسب و کار خود کمک کنید؛ افزایش ترافیک سایت پزشکی خود و بهبود رتبه سئوی آن.

 

 

بهترین ها و درخشان ترین ها را استخدام کنید

با این کار با ایجاد یک صفحه اصولی و درست با قرار دادن پستها و محتواهای علمی  باارزش ،منظم و بارعلم و رعایت کلیه قوانین امتیاز دهی اینستاگرام و جذب مخاطب بیشتر می توانید فالوورها را به  بیماران جدید تبدیل کنید.

به دنبال کمک برای استراتژی بازاریابی آنلاین خود هستید؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینستاگرام ، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ در حوزه پزشکی و درمان با متخصصین و کارشناسان ایران سئویار تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

تبلیغات در اینستاگرام مارکتینگ پزشکی چه تاثیری دارد؟

با استراتژی درست و کمی پشتکار، می توانید بیماران جدید را جذب کنید . پیام مثبت آموزش بهداشت را به بیماران و جامعه خود منتقل کنید.

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی باید شامل چه مطالبی باشد؟

انتشار محتوای آموزنده / گفتن داستان های موفقیت بیمار/ معرفی پزشکان و کادر پزشکی جدید / ترویج رویدادها / پاسخ به سوالات متداول / انتشار اطلاعات رویه ای/ اخبار مربوط به رویدادها و بیماران

در اینستاگرام مارکتینگ پزشکی چه اقداماتی باید انجام دهید؟

ایجاد قالب های ارسال / استفاده از هشتگ های مناسب اینستاگرام / از یک گرافیست استفاده کنید./ محتوای با کیفیت بالا را به طور مداوم ارسال کنید./ به طور فعال برای مخاطبین هدف خود مطلب منتشر کنید./ با بیماران خود وارد تعامل شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 90 میانگین: 4.9]

21 دیدگاه در “اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

 1. کمرکی گفت:

  آیا اینستاگرام مارکتینگ پزشکی در رتبه سئو تاثیر گذار است ؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . تاثیر اینستاگرام مارکتینگ پزشکی بر سئو سایت یک تاثیر غیر مستقیم ولی به شدت مفید هست . وقتی شما پیج اینستاگرام فعالی داشته باشید که کاربران بسیاری رو با خودش به همراه داره از طریق مختلف می تونید به سئو سایت خودتون کمک کنید .

 2. سبلان گفت:

  چگونه اینستاگرام مارکتینگ پزشکی سبب بهبود رتبه سئو سایت می شود ؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . کلا یک سری از فعالیت های حوزه دیجیتال مارکتینگ تاثیر مثبت غیر مستقیم دارند . از جمله این موارد اینستاگرام مارکتینگ می باشد . به عنوان یک مثال کوچک و ساده ، وقتی اینستاگرام مارکتینگ به درستی اجرا شود و کاربران یک پیج افزایش یابند ، سرچ برند افزایش می یابد . شما می توانید از طریق پیج کاربران زیادی را وارد صفحات خود کنید و …

 3. لعیا گفت:

  در حال حاضر در ایران جایگاه اینستاگرام مارکتینگ پزشکی چگونه است؟آیا فعالیت در فضای مجازی مخصوصا اینستاگرام مارکتینگ پزشکی در جذب مشتری و رتبه بندی سئو تاثیرگذار است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . با توجه به محدودیت دسترسی به اینستاگرام تعداد بازدیدکنندگان کمتر شده ولی هنوز محل مناسبی برای جذب کاربره . اینستاگرام پزشکی به طور غیر مستقیم ، در سئو و رتبه بندی سایت تاثیر زیادی داره که نباید از اون چشم پوشی کرد.

 4. دکتر فاتح گفت:

  سلام دوست عزیز. آیا اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ پزشکی در حوزه فعالیت شما هست؟هزینه های آن چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب دکتر فاتح؛
   بله ،کلیه خدمات دیجیتال مارکتینگ در کلیه حوزه ها و به صورت اختصاصی حوزه پزشکی از جمله خدماتی است که آژانس ایران سئویار به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.
   برای اطلاع از هزینه اینستاگرام مارکتینگ پزشکی با توجه به نیاز و سفارش شمابا ما تماس بگیرید.

 5. مهین گفت:

  آیا اینستاگرام مارکتینگ پزشکی باید شرایط خاصی داشته باشد؟مثلا در سئو پزشکی باید استاندارد خاصی رعایت شود در مورد اینستاگرام پزشکی هم اینطور است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما؛

   بله، همانطور که در سئو پزشکی، با رعایت استانداردهای خاصی باید عمل کرد، در مورد اینستاگرام پزشکی هم باید شرایط خاصی رو رعایت کرد. در واقع، به دلیل حساسیت و تاثیرات قابل توجهی که محتوای پزشکی برای خوانندگان و مخاطبان داره، استفاده از اینستاگرام مارکتینگ پزشکی نیازمند رعایت شرایط خاصیه.
   رعایت حریم خصوصی بیماران ، رعایت قوانین حریم خصوصی اینستاگرام ، رعایت قوانین پزشکی ، تولید محتوای ارزشمند و معتبر ، استفاده از هشتگ مناسب ، قرار دادن منبع در مطالب مرتبط با پزشکی

   به علاوه، در اینستاگرام مارکتینگ پزشکی ، برای جلب توجه کاربران و جذب مخاطبان، می‌تونید از روش‌هایی مانند ارائه محتوای آموزشی و اطلاعات، به اشتراک گذاری تجربیات بیماران، استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب و متنوع و استفاده از هشتگ‌های مرتبط با حوزه پزشکی استفاده کنید.

 6. مرتضی گفت:

  استفاده از اینستاگرام پزشکی به عنوان یک ابزار مارکتینگ پزشکی، می‌تواند به کسب و کارهای پزشکی کمک کند تا با مشتریان محتمل خود ارتباط برقرار کنند، برند خود را تبلیغ کنند و بازار خود را گسترش دهند. با این حال، برای موفقیت در استفاده از اینستاگرام پزشکی به عنوان یک ابزار مارکتینگ، باید به شیوه‌های مختلف ارتباط با مخاطبان و ارائه محتوای آموزنده و جذاب توجه کرد و همچنین به توانایی تشخیص نیازهای مخاطبان و ارائه خدمات و محصولات مناسب به آن‌ها توجه داشت.

 7. کاملیا گفت:

  آیا اینستاگرام مارکتینگ پزشکی برای سئو سایت پزشکی ضروری است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما دوست گرامی؛

   بله، اینستاگرام مارکتینگ پزشکی برای سئو پزشکی ضروریه. با توجه به اینکه بیشتر کاربران اینترنت برای یافتن اطلاعات پزشکی از موتورهای جستجوی اینترنتی مانند گوگل استفاده می‌کنند، سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) برای وب‌سایت پزشکی بسیار مهمه. در طرف دیگر، اینستاگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی، می‌تونه به عنوان یک ابزار کارآمد برای برقراری ارتباط با بیماران و ترویج خدمات پزشکی شما استفاده بشه .

   استفاده از اینستاگرام مارکتینگ پزشکی می‌تونه به شما کمک کنه تا با بیماران بیشتری در ارتباط باشید و به آن‌ها خدمات پزشکی خودتون رو معرفی کنید.

 8. دکتر نیک بین گفت:

  آیا مطالب اینستاگرام پزشکی باید با مطالب سایت متفاوت باشد یا فقط نحوه ارائه مطالب در سایت و اینستاگرام پزشکی متفاوت است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب دکتر نیک بین ؛

   بسته به نوع محتوا و نوع مخاطبان، مطالب اینستاگرام پزشکی می‌تونه با مطالب سایت متفاوت باشه. در کل، اینستاگرام یکی از رسانه‌های اجتماعیه که بسیاری از کاربران از اون برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد موضوعات مختلف، از جمله سلامت و پزشکی، استفاده می‌کنند. به همین دلیل، محتوای اینستاگرام پزشکی باید به شیوه‌ای طراحی بشه که جذابیت و دسترسی آسون برای کاربران فراهم بشه.

   از طرفی، مطالب سایت پزشکی می‌تونه شامل جزئیات بیشتر و عمیق‌تری در مورد موضوعات مختلف باشه.
   بنابراین، مطالب اینستاگرام پزشکی می‌تونه به شیوه‌ای کوتاه و جذاب، با استفاده از تصاویر و فیلم‌ها، ارائه بشه. این نوع مطالب باید به سادگی و بازدیدکننده‌ها را به سوی موضوعات مختلف هدایت کنند.

 9. غزل گفت:

  سلام باید برای اینستاگرام مارکتینگ پزشکی محتوای محزا تولید کنیم یا بهتره از محتوای خوب داخل سایت استفاده کنیم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   بهتره برای اینستاگرام مارکتینگ پزشکی محتوای مرتبط با موضوعات سایت ولی محزا تولید کنیم چون محتوای تولید شده برای اینستاگرام مارکتینگ پزشکی باید کوتاه ، جذاب ، دارای عکس و فیلم باشه.

 10. خطیبی گفت:

  سلام برای اینستاگرام پزشکی چه مدت باید در هفته زمان بگذاریم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   مطابق الگوریتم اینستاگرام برای نتیجه بهتر باید هر روز فعالیت داشته باشید . در مورد اینستاگرام پزشکی هم بهتره که هر روز استوری داشته باشید و در هفته سه تا پست بگذارید معمولا نتیجه خوبی می گیرید.

 11. بهمنش گفت:

  درود ، در اینستاگرام مارکتینگ پزشکی باید راجع به مطب و کار خودمون بگیم یا موارد عمومی پزشکی رو به اشتراک بگذاریم؟

  1. مدیر گفت:

   دروذ بر شما ؛
   در اینستاگرام مارکتینگ پزشکی باید از هر دو مورد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *