طراحی سایت, طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی
زمان مطالعه: 9 دقیقه

طراحی سایت پزشکی، به پزشکان جهت ارائه خدمات بهتر بسیار کمک خواهد کرد. با توجه به اینکه در عصر کنونی، بسیاری از خدمات مربوط به پزشکی و پیراپزشکی به صورت غیر حضوری و اینترنتی ارائه می شود، بهتر است که پزشکان و هر یک از افرادی که در حوزه پزشکی فعالیت دارند، اقدام به طراحی سایت تخصصی پزشکی کنند. با این وجود، هنوز برخی از پزشکان اهمیت طراحی سایت پزشکی را درک نکرده اند و تصور می کنند که می توانند با همان روش های سنتی و قدیمی، فعالیت خود را ادامه دهند.

در ادامه این مقاله در رابطه با اهمیت طراحی سایت پزشکی، هزینه طراحی سایت و از این قبیل موارد صحبت می کنیم.

 

طراحی سایت پزشکی

آنچه در این مطلب میخوانید

طراحی سایت پزشکی

 

 

اهمیت وب‌ سایت برای پزشکان و ساخت سایت برای مطب

طراحی سایت پزشکی در سال های اخیر رشد بسیار زیادی پیدا کرده است. تقریبا اکثر پزشکان معروف و مشهور در کشور ایران، دارای سایت پزشکی می باشند و در این سایت اقدام به ارائه خدمات مختلف نموده اند. یک سایت پزشکی، می بایست دارای اطلاعات مختلفی از جمله رزومه پزشک، خدمات قابل ارائه، توضیحات مهم در رابطه با بیماری های مربوط به آن تخصص و … باشد.

با توجه به اینکه رشد کسب و کارهای اینترنتی و مراجعات مردم به سایت ها، صعودی بوده است. توصیه می شود که پزشکان نیز برای ارائه خدمات بهتر و شناختن تخصص خودشان به بیماران، اقدام به طراحی سایت پزشکی برای مطب کنند.

البته طراحی سایت پزشکی برای مطب و پزشک، فقط به معنای ساخت یک سایت تبلیغاتی نیست. در سایت پزشکی، امکان ارائه خدمات مختلفی از جمله نوبت دهی، نظرسنجی، ارائه توضیحات در خصوص بیماری های مختلف و روش های درمان آن ها و … وجود دارد.

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

مزایای طراحی سایت پزشکی؛ ارتباط آسان‌تر بیماران با پزشک

طراحی سایت پزشکی، مزیت های بسیار زیادی را برای بیمار و پزشک به دنبال دارد. یکی از بهترین مزیت های طراحی سایت پزشکی این است که بیماران راحت تر می توانند با پزشک در ارتباط باشند و حتی در صورت نیاز سوال های خودشان را در قالب پیام از پزشک بپرسند.

ارتباط آسان تر بیماران با پزشک، باعث می شود که مراجعات بیماران به پزشک چند برابر شود و پزشکان بتوانند با روش های اصولی، خدمات ارائه شده خودشان را بهبود ببخشند. ارتباط آسان تر بیماران با پزشک، در گرو ایجاد امکانات مختلف در سایت پزشکی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

درج آدرس و شماره تماس پزشک یا مطب

ساده ترین روش برای ایجاد ارتباط میان پزشک و بیمار، درج آدرس و شماره تلفن مطب پزشک است. در این حالت، بیمار می تواند بدون اینکه ساعت ها در اینترنت در رابطه با نام پزشک جستجو کند، در چند ثانیه، آدرس و شماره تماس پزشک را پیدا کند و با مطب پزشک ارتباط بگیرد.

اضافه کردن بخش ارتباط با ما

می توان در هنگام طراحی سایت پزشکی، یک بخش به نام بخش ارتباط با ما طراحی کرد. در این بخش امکان ارسال سوال، پیام و … توسط بیمار وجود دارد و پزشک و مدیر سایت می توانند در این بخش با بیماران در ارتباط باشند.

امکان ارسال نظر و ایجاد پاسخ توسط پزشک

یکی دیگر از روش های ایجاد ارتباط میان پزشک و بیمار، امکان ارسال نظر در سایت پزشکی است. می توان برای هر یک از بخش های سایت به خصوص بخش هایی که دارای مقالات علمی می باشند، امکان ارسال نظر را فراهم کرد. پس از ارسال نظر توسط بیمار، پزشک یا به هر حال، مدیر سایت امکان پاسخ دادن به بیمار را دارند.  

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

پشتیبانی سایت و ارائه خدمات پاسخگویی از طریق پشتیبانی

برخی از سایت های اینترنتی، دارای بخش پشتیبانی می باشند. حتما برای شما هم پیش آمده که به یک سایت اینترنتی وارد شوید و در کنار سایت، یک پیام از پشتیبان دریافت کنید. این پیام، همان پیامی است که از سوی پشتیبانی ارسال می شود و بیماران می توانند با پاسخگویی به پیام، با پشتیبان ارتباط بگیرند.

امکان ارسال هر نوع پیامی متنی، صوتی و … از طریق پشتیبانی وجود دارد. فقط موضوع حائز اهمیت این است که باید پشتیبان تخصص کافی برای پاسخ دادن به سوالات بیماران را داشته باشد.

 

 

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت دندانپزشکی، پزشکی و روانشناسی

 

 

نوبت دهی در هر زمان و مکان

یکی از مزیت های طراحی سایت پزشکی این است که امکان نوبت دهی برای بیماران را فراهم می کند. در گذشته نوبت دهی بیماران، به صورت تلفنی و یا حضوری بود. نوبت دهی تلفنی و حضوری، یک سری محدودیت هایی را برای بیماران ایجاد می کرد. به طور مثال، بیمارانی که در شهرهای دیگر بودند، نمی توانستند به صورت حضوری اقدام به اخذ نوبت کنند. همچنین، دریافت نوبت تلفنی برای مطب های شلوغ، بسیار سخت بود.

در حال حاضر، می توان نوبت دهی را به صورت اینترنتی ارائه کرد تا بیماران بتوانند در هر زمانی امکان دریافت نوبت را داشته باشند. از طرفی نیاز به نیروی انسانی جهت ارائه نوبت به بیماران، کاهش پیدا می کند و همین موضوع باعث نظم دادن به نوبت های یک پزشک می شود.

 

 

ارائه رزومه پزشک

در صورتی که یک سایت پزشکی به صورت اختصاصی برای یک پزشک طراحی شود، می تواند جایگاه مناسبی برای ارائه رزومه پزشک باشد. بسیاری از بیماران به خصوص بیماران جوان علاقه مند هستند که در رابطه با سوابق و رزومه پزشک اطلاعات کسب کنند. اما معمولا اطلاعات کاملی در رابطه با یک پزشک در سایت های اینترنتی وجود ندارد.

در طراحی سایت پزشکی، این امکان برای پزشکان فراهم می شود تا در سایت اختصاصی خودشان، رزومه خود را ارائه کنند. رزومه ارائه شده در سایت پزشکی می تواند شامل سوابق کاری، سوابق تحصیلی، نوع خدمات ارائه شده توسط پزشک و … باشد.

 

 

طراحی سایت پزشکی

مزایای طراحی سایت پزشکی

 

 

طراحی سایت شامل کدام مشاغل حوزه پزشکی و سلامت می‌شود؟

طراحی سایت پزشکی، می تواند برای تمامی حوزه های پزشکی و سلامت انجام شود. بنابراین، محدودیتی جهت طراحی سایت برای مشاغل مختلفی که در حوزه سلامت و پزشکی فعالیت می کنند، وجود ندارد. در حال حاضر، طراحی سایت برای مشاغل زیر بسیار رایج شده است.

طراحی سایت برای پزشکان متخصص

هر یک از پزشکان متخصص با هر تخصصی، می توانند برای ارائه خدمات بهتر به بیماران خود اقدام به طراحی سایت کنند. طراحی سایت برای پزشکان متخصص ارتوپدی، متخصص زیبایی، متخصص جراحی های عمومی، متخصص زنان و زایمان و … امکان پذیر می باشد.

طراحی سایت برای دندانپزشکان

طراحی سایت پزشکی برای دندانپزشکان مزیت های بسیار زیادی را به دنبال دارد. به خصوص اینکه در این سال ها، بسیاری از مردم برای دریافت خدمات زیبایی به دندانپزشکان مراجعه می کنند. یک سایت قدرتمند برای متخصص دندانپزشک، می تواند به دندانپزشک جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم و کسب درآمد بالاتر کمک کند.

طراحی سایت دندانپزشکی باید به صورت اصولی انجام شود. اگر سئو سایت نیز تقویت شود، بازدید سایت بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

طراحی سایت برای روانشناسان و روانپزشکان

روانشناسان و روانپزشکان می توانند با طراحی سایت پزشکی، هم خدمات بهتری به مردم ارائه کنند و هم اطلاعات مفیدی را در زمینه پزشکی و روانپزشکی در سایت ثبت کنند. به خصوص اینکه بسیاری از مردم به دنبال اطلاعات روانشناسی جهت داشتن برخورد مناسب با خانواده، دوستان و … می باشند.

طراحی سایت برای متخصص زیبایی، پوست و مو

یکی از پرمراجعه ترین سایت های پزشکی، سایت هایی هستند که در زمینه پوست و مو و زیبایی فعالیت می کنند. طراحی سایت پزشکی برای متخصص زیبایی، پوست و مو می تواند بسیار به ارائه خدمات پزشک متخصص کمک کند.

البته محتوای ایجاد شده در یک سایت پزشکی پوست و مو باید بسیار قوی باشد تا افراد علاقه مند به این حوزه، به سایت جذب شوند. ارائه نمونه کارهای مختلف در سایت پزشکی زیبایی و متخصصین پوست و مو، بسیار به جذب مراجعین کمک می کند.

 

 

مشخص کردن مکان دقیق مطب دکتر در گوگل مپ

یکی دیگر از مزیت های طراحی سایت پزشکی این است که امکان درج دقیق موقعیت مطب پزشکان در گوگل مپ وجود دارد. با توجه به اینکه بسیاری از مردم از طریق نقشه، مطب پزشک را پیدا می کنند، ارائه آدرس دقیق مطب پزشک در گوگل مپ، می تواند برای بیماران بسیار مطلوب باشد.

 

 

درج و نمایش پرونده بیمار توسط دکتر

پرونده های الکترونیکی که برای بیماران ثبت می شوند، می توانند در سایت پزشکی نیز درج گردند. مزیت درج پرونده بیمار توسط دکتر در سایت پزشکی این است که می توان در هر زمانی به این پرونده ها دسترسی داشت. از طرفی این پرونده ها دچار مشکل، خرابی نمی شوند و هرگز گم نخواهند شد.

ساماندهی پرونده های الکترونیکی بیماران و نمایش پرونده ها به صورت منظم، از جمله مزیت های درج پرونده بیمار در سایت پزشکی است.

 

 

قیمت طراحی سایت پزشکی حرفه ای

تا به اینجای مقاله در رابطه با مزیت های طراحی سایت پزشکی و لزوم داشتن سایت برای پزشکان صحبت کرده ایم. طبق اطلاعات داده شده، به نظر می رسد که هر پزشکی باید دارای یک سایت حرفه ای و اختصاصی باشد تا بتواند در دنیای امروز، خدمات خود را به بهترین شکل ارائه کند.

طراحی سایت پزشکی حرفه ای باید به صورت تخصصی انجام شود تا مشکلی در هنگام استفاده از سایت به وجود نیاید. قیمت طراحی سایت پزشکی حرفه ای، به عوامل مختلفی از جمله نوع سایت، امکانات سایت و … بستگی دارد. به همین خاطر، نمی توان قیمت مشخصی را برای طراحی سایت تخصصی و حرفه ای پزشکی تعیین کرد.

 

 

 

 

چرا طراحی سایت پزشکی مهم می باشد؟

زیرا پزشکان با طراحی سایت پزشکی یک قدم بزرگ و موثر در بازار یابی اینترنتی برمی دارند.

آیا تنها با طراحی سایت پزشکی امکان موفقیت در بازاریابی اینترنتی وجود دارد؟

خیر؛ با توجه به مطالب ذکر شده برای جذب مخاطب مناسب و هدفمند ،نیازبه طراحی سایت پزشکی حرفه ای دارید. سایتی که علاوه بر اطلاعات مفید و کارآمد، سئو شده باشد، یعنی با علم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، طراحی شده باشد.

آیا طراحی سایت پزشکی با طراحی سایت های دیگرتفاوت دارد؟

بله ؛ در طراحی سایت پزشکی باید امکانات خاص مربوط به حوزه پزشکی مورد نظر قرار بگیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 60 میانگین: 4.9]

21 دیدگاه در “طراحی سایت پزشکی

 1. فاضلی گفت:

  درود بر شما ، برای طراحی سایت پزشکی چه اطلاعاتی را باید به شما بدهیم؟آیا شما ایده ای با توجه به درخواست ما برای طراحی سایت ارائه می دهید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بهترین راه این هست که شما سایت هایی رو که مد نظر خودتون هست به تیم طراحی ارائه بدید و اعلام کنید که از کدوم قسمت این سایت های پیشنهادی خوشتون اومده . با مشخص شدن المان های مد نظر شما برای طراحی سایت ، تیم طراحی نزدیک ترین حالت ممکن به ایده شما رو آماده می کنن و بعد میتونید نسبت به تغییرات نهایی برای سایتتون اقدام کنید . اطلاعات اولیه ای که تیم طراحی سایت از شما دریافت می کنند معمولا اطلاعات شخصی و مربوط به کسب و کار شماست .

 2. طبرسی گفت:

  درود خسته نباشید.آیا امکان طراحی سایت پزشکی به صورت نوبت دهی خودکار وجود دارد؟یعنی سایت پزشکی طوری طراحی شود که روزها و ساعات را هماهنگ کرده و نوبت دهی نماید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بله امکان نوبت دهی مدت زیادی هست که در طراحی سایت پزشکی به صورت معمول در نظر گرفته میشه و با توجه به نیاز شما در امکانات مورد نیاز نوبت دهی می تونیم از افزونه های متفاوت کمک بگیریم و نوبت دهی سایت پزشکی رو برای شما فعال کنیم .

 3. نام آور گفت:

  سلام من سالهای پیش یک سایت پزشکی برای مطب خودم طراحی کردم .متاسفانه حدود 2 سال در این سایت فعالیت نداشتم .آیا به نظر شما باید سایت جدید طراحی کنم؟آیا با تغییرات به وجود آمده در زمینه طراحی سایت پزشکی امکان به روز رسانی سایت من وجود داره؟

  1. مدیر گفت:

   سلام بر شما خانم نام آور عزیز . اگر در سایتتون فعالیت سئو داشتید باید وضعیت اون بررسی بشه . اگر صرفا یک سایت بوده و فعالیت سئو روی اون انجام نشده باشه در صورتی که اسم دامنه و طراحی قبلی برای شما مهم هست میشه روی همون سایت قبلی کار کرد و به روز رسانی های لازم رو روی اون انجام داد . در غیر این صورت میتونید با دامنه جدید و سایت جدید مجددا شروع به فعالیت کنید .

 4. سرآیی گفت:

  سلام طراحی سایت پزشکی چه مدت طول می کشه؟ آیا بعد از طراحی سایت کار دیگری هم باید انجام داد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بازه معمول که ما برای طراحی سایت پزشکی به مشتری ها اعلام می کنیم 10 روز برای طراحی اولیه و بعد از اون نهایتا یک هفته برای تغییرات نهایی هستش . البته ممکنه این بازه زودتر یا دیرتر هم بشه . در طول زمان طراحی سایت پزشکی نیاز هست تا محتواهایی توسط پزشکان در اختیار ما قرار بگیره . این مورد میتونه در بازه زمانی طراحی سایت تاثیر گذار باشه .

 5. شفیعی گفت:

  درود برشما دوست عزیز ! هزینه طراحی سایت پزشکی چقدر است؟آیا شما به جز طراحی سایت پزشکی خدمات دیگری نیز به پزشکان ارائه می دهید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب شفیعی . راجع به هزینه طراحی سایت پزشکی لطفا با شماره های اعلام شده در ارتباط باشید یا از طریق فرم مشاوره درخواست پر کنید تا کارشناسان باهاتون تماس بگیرن . ما هر خدمتی که پزشکان و کلینیک ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ بهش نیاز داشته باشند رو انجام میدیم . از فیلم برداری و عکس برداری مطب ، ساخت تیزر و ویدیو تبلیغاتی ، برندینگ خدمات درمانی ، سئو و طراحی سایت پزشکی ، اینستاگرام مارکتینگ و … جزو خدمات ما هستند .

 6. برکتی گفت:

  درود هزینه طراحی سایت پزشکی چطور محاسبه می شه؟در صورت طراحی سایت پزشکی توسط شما، پشتیبانی سایت هم انجام میدید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . معمولا یک نرخ پایه بر اساس کیفیت طراحی سایت پزشکی و نمونه کارهای قبلی اعلام میشه و هزینه های بعدی به خاطر ماژول های خاصی که مد نظر شما باشه به قیمت پایه اضافه میشه . بله ما بعد از طراحی سایت پزشکی ، پشتیبانی رو هم خودمون انجام میدیم و از این بابت نگرانی وجود نداره .

 7. ضیابر گفت:

  برای طراحی سایت پزشکی چه ویزگیهایی باید در نظر گرفته شود ؟یعنی سایت پزشکی چه آیتم هایی باید داشته باشد تا زودتر بالا بیاید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . آیتم های خاص برای طراحی سایت پزشکی معمولا ناظر بر مواردی است که فرایند اطلاع رسانی ، نوبت گیری و همچنین ارائه خدمات به بیماران را تسهیل کند . به خاطر همین ما در مرحله اول طراحی سایت پزشکی این موارد رو به کارفرمایان پیشنهاد میدیم . موارد تاثیر گذار در رتبه گرفتن سایت پزشکی مربوط به حوزه سئو هستند . هرچند ما باید در طراحی سایت مواردی رو رعایت کنیم ولی آیتم های اصلی در فرایند سئو تعریف میشن .

 8. ناشرپور گفت:

  شبتون به خیر ، برای طراحی سایت پزشکی چه مواردی مهمه؟یک سایت پزشکی خوب باید دارای چه آپشن هایی باشه ؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . با توجه به اینکه معمولا هدف از طراحی سایت پزشکی ایجاد بستری برای ارتباط بهتر بیماران با مطب یا کلینیک و ارائه آموزش ها و … هست ، بهتره سیستم نوبت گیری ، وبلاگ آموزشی راجع به حوزه تخصصی پزشک، ویدیو های آموزشی پزشکان و … رو در طراحی سایت پزشکی مد نظر قرار بدیم .

 9. شوکرانی گفت:

  موارد مهم در طراحی سایت پزشکی چیست؟ آیا طراحی سایت پزشکی با طراحی سایت غیر پزشکی تفاوت دارد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . به صورت کلی نکاتی که باید در طراحی سایت پزشکی مورد نظر قرار گیرد این است که بخش های مختلف سایت قرار است چه نوع خدمتی به کاربران یا بیماران ارائه دهد . مسلما طراحی سایت پزشکی با طراحی مثلا سایت فروشگاهی متفاوت خواهد بود و همچنین ممکن است آیتم های مد نظر یک پزشک برای سایت با سایت های پزشکی دیگر متفاوت باشد . مثلا ممکن است یک پزشک نیاز به سیستم نوبت دهی داشته باشد در حالتی که نظر یک پزشک دیگر متفاوت باشد .

 10. شادمان گفت:

  درود و شب به خیر ، در طراحی سایت پزشکی مهم ترین و تاثیر گذار ترین عامل که باعث جذب مخاطب میشه چه چیزی هست ؟ و چطور میتونیم برند سازی کنیم ؟ آیا فقط با طراحی سایت پزشکی خوب ، برند سازی امکان پذیره؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب شادمان . کاربر پسند بودن ، راحتی دسترسی و ساده و غیر پیچیده بودن سایت در سایت های پزشکی جزو مهمترین عوامل تاثیر گذار برای جذب کاربران هستند . راجع به سوال دوم ، برند سازی از کانال های مختلفی انجام میشه که پیشنهاد ما اینه که حتما یک وب سایت رو هم در این کانال ها در نظر بگیرید چون نسبت به بقیه ، قدرت بیشتری داره ولی سرعتش کمتره . در ادامه باید بگم که برای برند سازی خوب ، نیازه از همه پتانسیل ها استفاده کنیم و اینکه طبق تجربه ، صرفا داشتن وب سایت کافی نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *