تولید محتوا, سئو

سئو تصاویر

سئو تصاویر
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تصاویر به سئو شما کمک می کنند

استفاده از تصاویر در محتوا همواره توصیه می شود چرا که به درک بهتر محتوای شما کمک می کنند . یک عبارت معروف راجع به تصاویر وجود دارد که “یک تصویر هزار کلمه ارزش دارد” . هرچند این مثال به صورت عینی درباره سئو گوگل مصداق ندارد ولی تا حدودی توجیه کننده دلایل استفاده از تصاویر در محتوا می باشد . هنگامی که محتوای شما دارای تصاویر درست باشد ، خواننده ارتباط بهتری با محتوای شما برقرار می کند و این تعامل بهتر از چند جهت به نفع شماست . تعامل بهتر یعنی ، اعتماد بیشتر ، کاربر زمان بیشتری در محتوای شما می ماند و همچنین در نتایج سرچ تصاویر هم جایگاه بهتری خواهید داشت .

اضافه کردن تصاویر به نوشته ها همواره می تواند جذابیت محتوای شما را بیشتر کند و همانطور که در منابع مختلف اشاره شده ، گوگل اهمیت بالایی برای جست و جوی بصری قائل است و این روند رو به رشد خواهد بود . همچنین همانطور که اشاره شد ، مسیر جست و جو می تواند به ترافیک ورودی سایت شما نیز کمک کند .

اگر از گوگل ایمیج استفاده کرده باشید می توانید بفهمید که این موتور جست و جو کاملا می داند که چه چیزی در تصاویر وجود دارد و این مهر تاییدی بر اهمیت گفته های قبل درباره استفاده از تصاویر است .

 

 

سرچ تصاویر

 

 

به دنبال تصویر مناسب باشید

به این مثال توجه کنید ، شما از یک تصویر استفاده کرده اید که قبلا در اینترنت منتشر شده و زیر تصویر جمله “به شرکت ما خوش آمدید ” درج شده . معنای این تصویر برای کاربری که احتمالا این تصویر را قبلا مشاهده کرده یا حتی برای اولین بار با آن مواجه است این می شود که ” به یک شرکت خوش آمدید ” . حتما می پرسید چرا ؟ دلیل واضح است ، چون این یک عکس واقعی از شرکت شما نیست و احساس خوبی به کاربر منتقل نمی کند . اما اگر از عکس واقعی شرکت استفاده کنید قطعا نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد . پس تصویر مناسب الزاما داشتن ارتباط معنایی نیست . اگر در برگه تیم ما از یک تصویر قبلا استفاده شده و غیر واقعی استفاده کنید ، شما از تصویر مناسب استفاده نکرده اید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  چطور بک لینک خوب بگیریم ؟

 

 

 

فقط برای یوست سئو نکنید

این تصور غلطی است که متاسفانه رواج یافته است و ما مشاهده می کنیم که در سئو سایت های وردپرسی که معمولا از افزونه یوست استفاده می کنند ، فقط به خاطر گرفتن چراغ سبز از این افزونه چند عکس با تگ جایگزین استفاده می شود در حالی که تصویر ارتباط چندانی با موضوع محتوا ندارد . نکته اول اینکه برای پیدا کردن عکس مناسب وقت کافی بگذارید تا نزدیک ترین عکسی که می تواند محتوای شما را توضیح دهد پیدا کنید . این چند دقیقه وقت بیشتر در آینده به شدت کمک کننده خواهد بود .

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

استفاده از تصاویر در جای مناسب

یکی دیگر از اشتباهات رایج در سئو تصاویر این است که تصویر از محتوای مربوط دور شده است . مثلا اگر تصویر قرار است راجع به پاراگراف اول باشد ، انتظار می رود تصویر قبل یا بعد از پاراگراف اول قرار گیرد . اما در بسیاری از موارد مشاهده شده که تصویری که محتوای متنی پاراگراف اول را توضیح می دهد ، بین پاراگراف دوم و سوم جانمایی شده و ارتباطی با محتوای متنی قبل و بعد خود ندارد . همچنین توصیه می شود تصاویری که برای شما در رتبه بندی و سئو اهمیت بیشتری دارند را در قسمت های بالاتر از محتوای خود قرار دهید . البته در صورت امکان . ( مراقب باشید اشتباه قرار دادن تصویر در جای غیر مرتبط را مرتکب نشوید )

 

بهینه سازی تصاویر

 

تصویر خوب ؟ از کجا ؟

اگر خودتان تصویر یونیک و واقعی ندارید که از آن استفاده کنید ، راه های وجود دارد تا با استفاده از آن ها عکس های منحصر به فرد یا حداقل کمتر استفاده شده پیدا کنید . توصیه سایت رسمی یوست استفاده از سایت هایی مانند  Flickr.com یا Unsplash می باشد .  همچنین سایت فری پیک نیز منبع مناسبی برای یافتن تصاویر می باشد . البته برای کاربران ایرانی معمولا پرداخت های غیر ریالی همواره فرایند سختی بوده و این موضوع در کنار هزینه بالای دلاری تصاویر یونیک اینگونه سایت ها در بسیاری از موارد باعث منصرف شده شدن کاربران شده است . در هر صورت اگر مجبور به استفاده از تصاویر تکراری و غیر یونیک هستید سعی کنید تصاویر نزدیک به واقعیت پیدا کنید .

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  خطای 404 ، باید ها و نباید ها

شما می توانید در این آدرس مقاله سایت یوست راجع به پیدا کردن تصاویر مناسب برای سئو را مشاهده کنید .

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

از چه جایگزینی برای تصاویر استفاده کنیم ؟

به جای استفاده از تصاویر می توانید از نمودار ها یا تصاویر متحرک ( گیف ) استفاده کنید . در مورد استفاده از نمودار ها مسلما این مشکل وجود دارد که برای هر نوع محتوای متنی امکان استفاده از نمودار وجود ندارد و ممکن است محتوای شما غیر مربوط به موارد قابل نمایش در نمودار باشد . در مورد استفاده از گیف هم ، هر چند به طور فزاینده ای مورد اقبال مخاطبین قرار می گیرید ولی نباید زیاده روی کنید . استفاده بیش از حد از گیف ها ممکن است تمرکز مخاطب را از اصل موضوع و توجه به خود محتوا بگیرد . مشکل بعدی که در استفاده بیش از حد از گیف ها به وجود می آید ، کاهش سرعت دسترسی کاربران به محتوای شما به دلیل سنگین بودن حجم گیف ها است . در این صورت به جای اینکه به محتوای خود کمک کرده باشید ، حتی اگر محتوای شما یک محتوای خوب باشد ، به ضرر خود عمل کرده اید .

به زودی در ابدیت این مقاله به شما درباره نوع فایل و چگونگی بهینه سازی تصاویر برای استفاده در اینترنت توضیح خواهیم داد  .

 

سئو تصاویر چیست؟

سئو تصاویر زیرشاخه ای از سئو محتوا است. شما با سئو عکس ها، علاوه بر کمک به سئو صفحه سایت ، کمک می کنید تا تصاویر در نتایج جستجو (در بخش تصاویر گوگل) نمایش داده شوند که موجب ایجاد ترافیک و جذب کاربر بیشتر می شود.

مهمترین عامل سئو عکس چیست؟

متن آلت یا متن جایگزین ؛ این متن توصیف کننده تصویرمی باشد. زمانی که عکس به هر دلیلی نمایش داده نشود، متن آلت یا جایگزین به کاربر نمایش داده خواهد شد و مهمترین عامل سئو عکس محسوب می شود!

برای هر مقاله چه تعداد تصویر استفاده کنیم؟

با توجه به مقاله و راهنمایی کاربر باید از تصویر استفاده کرد، بهتراست برای هر 250 کلمه حداقل یک تصویر گذاشته شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 27 میانگین: 4.9]

7 دیدگاه در “سئو تصاویر

 1. روزبه گفت:

  آیا متن نوشته روی تصاویر در سئو تصاویر تاثیر دارد؟آیا گوگل این متن را در قالب یک عکس میبیند یا مطلب روی عکس برای گوگل قابل تشخیص است و در سئو سایت موثر؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . تاثیر مثبت روی سئو داره قطعا . و اینکه همه آنچه در تصاویر استفاده میشه برای گوگل قابل تشخیص هستش .

 2. تارا گفت:

  آیا سئو تصاویر از انواع سئو محسوب می شود؟آیا گوگل فقط متن نوشته شده در تگ Alt ( متن جایگزین ) را در رتبه بندی تاثیر می دهد؟

 3. تارخ گفت:

  برای تغییر عکس در سایت و بهبود سئو تصاویر، باید محتوای مرتبط با عکس، اندازه و کیفیت مناسب، و بهینه‌سازی عنوان، توضیحات ALT و محتوای صفحه را مد نظر قرار داد. همچنین، مطمئن شوید که عکس جدید به صورت مستقیم جایگزین عکس قبلی شود و تغییرات مربوط به عکس نیز بروزرسانی شود تا سبب بهبود سئوی تصاویر گردد.

 4. دانیال گفت:

  سئو تصاویر از نوع سئو On-Page است که به بهینه‌سازی محتوا و وب‌سایت اشاره دارد. سئو تصاویر شامل استفاده از کلمات کلیدی مناسب در عنوان و توضیحات تصاویر، استفاده از متن جایگزین (alt text) مناسب و توضیح دهی به تصویر، بهینه‌سازی اندازه و فرمت تصاویر و ارتباط تصاویر با محتوای وب‌سایت است. با انجام بهینه‌سازی مناسب تصاویر، می‌توان به بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج جستجوی گوگل و افزایش بازدید وب‌سایت کمک کرد.

 5. عربلو گفت:

  آیا تنها عامل تاثیرگذار برای بهینه کردن سئوی تصاویر تگ Alt و متن جایگزین است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . تنها عامل نیست ولی تقریبا مهم ترین هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *