تولید محتوا, سئو

تولید محتوا پزشکی

تولید محتوای پزشکی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تولید محتوای پزشکی

قبل از بررسی تخصصی انواع تولید محتوا پزشکی، بیایید مباحث کلی تولید محتوا را با هم مرور کنیم. در حال حاضر راه ها و روش های بسیار زیادی برای انجام این کار وجود دارد و هر کدام از این راه ها و روش ها نیز یک سری ویژگی های خاص و منحصر به فرد می توانند داشته باشند. مسلما همچون سایر شاخه های تولید محتوا، تولید محتوا پزشکی هم قائده و قانون خاص خود را دارد. در نتیجه، برای تولید انواع محتوا به خصوص محتوا پزشکی، شما باید به یک سری نکات و اطلاعات خاص توجه داشته باشید تا مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید.

 

تولید محتوای پزشکی

تولید محتوا

 

 

انتخاب عناوین مناسب برای تولید محتوا

یکی از مهم ترین مباحثی که برای تولید محتوا پزشکی باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب عناوین مناسب است. این عناوین، باید بتوانند به خوبی مطلب را به کاربر انتقال دهند. برای انجام این کار، باید یک ایده اصلی را در ذهن کاربر خود قرار دهید و همان ایده را آنقدر گسترش دهید تا به نتیجه نهایی برسید. مثلا شما می توانید دلایل بیشتر بودن بیماری ها در فصول سرد را مورد بررسی قرار دهید.

دیگر راه موجود برای انتخاب عنوان خوب در جهت تولید محتوا پزشکی مناسب، استفاده از عناوین جذاب است. شما باید یک سوال زیبا را درون ذهن کاربر ایجاد کنید و سپس به همان سوال پاسخ دهید. پس در هنگام انتخاب عناوین باید به زیبایی توجه کنید. ولی این زیبایی چگونه به دست می آید؟ استفاده از کلمات کلیدی قوی، توجه به موقعیت جامعه و نیاز های مردم و توجه به توصیه های مراقبتی می تواند چند نکته کلیدی به حساب بیاید که شما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

 

 

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  چرا سئو پزشکی لازم است ؟

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

استفاده از ایده های قوی و موضوعات رایج و قابل فهم در مطالب مربوط به شاخه پزشکی

برای تولید محتوا پزشکی ، شما باید ایده های قوی و رایج را مورد بررسی قرار دهید. هنگامی که شما یک مطلب قابل فهم و جذاب برای کاربران عادی بنویسید، مسلما بازدید وب سایت افزایش پیدا می کند. همه افرادی که به دنبال مباحث پزشکی هستند، افراد متخصص نیستند. در نتیجه، شما باید تا حد ممکن مطالب غیر ضروری و تخصصی را کم کنید. فرض کنید که شما در حال توضیح یک مسئله به یک فرد معمولی هستید. سپس نسبت به نوشتن مقاله آن هم به صورت تخصصی اقدام نمایید.

 

تولید محتوای پزشکی

 تولید محتوا

 

 

در تولید محتوا پزشکی، شما باید به عناوین و موضوعاتی بپردازید که خودتان بیشتر در مورد آنها تخصص دارید. شما باید مطالبی را آماده کنید که خودتان آنها را درک کرده و می توانید به خوبی از آنها استفاده کنید. اگر شما اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، باید از تیم های متخصص استفاده کنید و یا اینکه با استفاده از روش های تحقیقی، اطلاعات جامع و کلی خود را افزایش دهید تا مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید.

دریافت اطلاعات مخاطب و ارتباط آن با بهبود وضعیت صفحه

در هنگام تولید محتوا پزشکی، مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید دریافت نظرات مخاطبان می باشد. مخاطبین نقش مهمی در بهبود وضعیت وب سایت شما دارند. در نتیجه، همیشه باید به نظر آنها اهمیت بدهید. شما باید نظرات مثبت یا منفی آنها را جمع آوری کنید.

سپس نظرات جمع آوری شده را دسته بندی کنید و از آنها برای بهبود وضعیت وب سایت خود استفاده نمایید. جالب است بدانید که تولید محتوا پزشکی فعالیت حساسی است و دریافت نظرات مخاطبین، باعث می شود تا این کار را با دقت هرچه تمام تر انجام دهید. جدا از همه این مسائل، شما باید به سئو هم توجه داشته باشید. نکات سئو باعث می شوند تا قدرت وب سایت شما چند برابر شود.

ساده انگاری و تاثیر آن بر روی تولید محتوا پزشکی

در قسمت های قبل تر گفته شد که باید از کلمات و جملات ساده یا قابل فهم استفاده کنید. ولی، این کار همیشه راحت نیست. مطمئنا برای انجام این کار شما با چالش های خاصی مواجه خواهید شد. نباید مطلب را طوری طراحی کنید که کاربر سردرگم شود. تولید محتوا پزشکی باید به گونه ای صورت گیرد که کاربر همه اطلاعات مورد نیاز خود را از صفحه مورد نظر دریافت کند و مجبور نشود که به سراغ دیگر صفحات برود. این امر بر روی بازدید کنندگان شما تاثیر گذار است. در کل سادگی یکی از عوامل جذابیت صفحات مختلف درون اینترنت به حساب می آید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  استراتژی لینک سازی داخلی

 

نکاتی در مورد تولید محتوای پزشکی

اگر به تولید محتوای پزشکی فکر می کنید و به نکاتی در مورد نحوه نوشتن محتوای پزشکی  نیاز دارید، توصیه می کنم این نکات را در مورد نحوه تولید محتوای پزشکی بخوانید.

 

1- مخاطب مناسب را هدف قرار دهید.

2- یک تحقیق کامل انجام دهید .

3 – داده ها و آمار دقیق ارائه دهید .

4 – خاص و به روز باشید.

5 – ازکلمات کلیدی مناسب درتولید محتوای پزشکی ، بهداشت و درمان استفاده کنید .

6 – محتوای یکپارچه ، ساده  و قابل درک و فهم  تولید کنید.

 

تولید محتوا پزشکی

تولید محتوا پزشکی

 

1- مخاطب مناسب را هدف قرار دهید.

نکته ای که تولید محتوای پزشکی را برای شما آسان تر می کند این است که قبل از نوشتن به خواننده ایده آل خود فکر کنید. تصور کنید عنوان محتوای شما مشکلی است که بهترین دوست شما برای حل آن از شما کمک خواسته است. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود اطلاعات مفید و کاربردی را بنویسید.

 

پزشکی ، بهداشت و درمان صنعت گسترده ای است. نویسندگان محتوای مراقبت های پزشکی و بهداشتی می توانند برای پزشکان، پرستاران، بیمارستان ها، کلینیک ها، شرکت های بیمه، شرکت های گردشگری پزشکی، نمایندگان پزشکی، تولیدکنندگان دارو یا (البته) بیماران بنویسند.

 

1- مشتری کیست ؟ (پزشک، بیمارستان، داروسازی و …)

 

2- خواننده کیست ؟ (اگر داروساز باشد، پزشکان را هدف قرار می دهد نه بیماران. اگر پزشک باشد، به احتمال زیاد بیماران را هدف قرار خواهد داد.)

 

هنگامی که بدانید برای چه کسی می نویسید، تهیه منبع موضوع مناسب آسان می شود. این به شما در تحقیق کلمات کلیدی کمک می کند. همچنین به انتخاب کلمات مناسب برای مخاطب مورد نظر کمک می کند.

 

مطالعه کسب و کار مشتری گامی مهم در شروع نوشتن محتوا است. این به نوشتن از منظر صحیح کمک می کند. به عنوان مثال، اگرسایت شما مربوط به  دندانپزشکی است ، موضوع مربوط به آپاندیس  را پیشنهاد نمی کند، منطقی است که این موضوع برای محتوای شما مناسب نیست .

 

بنابراین، در مورد خواننده و همچنین مشتری که برای آن می نویسید بیشتر بدانید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

چرا تولید محتوا پزشکی از اهمیت خاصی برخوردار است ؟

تولید محتوا پزشکی به دلیل این که با سلامتی افراد در ارتباط است از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آیا تولید محتوا پزشکی به عهده طراح سایت است؟

خیر، در صورت عقد قرارداد سئو، تولید محتوای پزشکی به عهده موسسه مذکور است.

آیا تولید محتوا پزشکی حتما باید توسط پزشک صورت گیرد؟

الزاما خیر، ولی تاییدهای علمی حتما از پزشکان اخذ می گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 43 میانگین: 5]

10 دیدگاه در “تولید محتوا پزشکی

 1. کاردان گفت:

  شب به خیر ، در قسمت ساده نگاری تولید محتوا نوشته بودید که باید از کلمات و جملات ساده یا قابل فهم استفاده کنید ولی در مورد محتوا پزشکی بعضی موارد قابل ساده کردن نیستند ، در چنین مواردی چه پیشنهادی دارید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . به نکته خوبی اشاره کردید . همه محتوا هایی که کار می کنیم به طور یکسان این قابلیت رو ندارن که ساده مطرح بشن ولی الگوی کاربردی ما ساده سازی تا حد ممکن هست و اینکه اگر نگاه شما معطوف به یک کلمه یا جمله باشه شاید کار سخت و نشدنی به نظر بیاد ولی در قالب یک پاراگراف شما می تونید سخت ترین مفاهیم رو هم ساده بیان کنید .

 2. سلطانی گفت:

  منظورتون از عناوین مناسب در محتوای پزشکی چیست؟ در پزشکی قدرت مانور روی عناوین با توجه به ماهیت پزشکی وجود ندارد.در تولید محتوای پزشکی انتخاب عناوین محدود هستند چطور میتونیم عناوین رو برای سئو سایت تغیی بدیم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب سلطانی عزیز ، درسته در تولید محتوای پزشکی ما به اندازه سایر حوزه ها قدرت مانور نداریم چون یک چهارچوب علمی و معمولا محدود بر محتوا حاکم هست منتهی همونطور که احتمالا تا حالا باهاش مواجه شدین بعضی از نویسندگان سایت ها بدون استفاده از هیچ کلمه اضافه صرفا ترجه مقالات خارجی رو روی سایت قرار میدن . به مثال زیر توجه کنید ؟
   1 – دندانپزشکی برای سلامت دهان
   2 – اهمیت رعایت نکات دندانپزشکی برای سلامت دهان و دندان

   نمونه اول صرفا ترجه عنوان انگلیسی هست در صورتی که میشه با استفاده از چند کلمه عنوان جذاب تری ایجاد کرد .

 3. دکتر دانشور گفت:

  درود دوست گرامی . در صورت قرارداد با شما برای سئو سایت پزشکی ، چون مطالب تخصصی و در حوزه سلامت انسانهاست آیا تولید محتوای پزشکی توسط پزشکهای متخصص انجام میشه ؟یا روش دیگری برای راستی آزمایی و صحت مطالب دارید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب دکتر ، محتوا توسط نویسندگان اما با توجه به منابع معتبر نگارش میشه . در حوزه تولید محتوا پزشکی ما در دو مرحله با سایر حوزه ها متفاوت عمل می کنیم . اول منابع مورد استفاده برای نویسندگان که با تایید خود دکتر ها از اون ها استفاده میشه و دوم بعد از نگارش محتوا و قبل از انتشار ، محتوا باید به تایید دکتر ها برسه و از نظر علمی تایید بشه .

 4. سپهری گفت:

  درود بر شما، آیا در تولید محتوا پزشکی فقط باید راجع به تخصص خودمان محتوا تولید و منتشر کنیم ؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب سپهری . اینکه چه محتوای روی سایت شما کار بشه و سئو بشه به استراتژی شما بستگی داره . الزامی نیست ولی معمولا پزشکان برای برندینگ خدمات خودشون اقدام به سئو و طراحی سایت می کنن و طبیعتا انتظار میره که محتوا مربوط به تخصص خودشون باشه . ولی میشه محتوای های دیگه ای رو هم برای پزشکان سئو کرد .

 5. دکتر مردانی گفت:

  درود بر شما بزرگوار ، از اونجایی که اینجانب حساسیت خاصی بر روی تولید محتوای پزشکی و انتشار اون در سایتم دارم ، میخواستم بپرسم امکان تولید محتوا برای سایت پزشکی ، توسط خودم هست یا شما موارد دیگری رو هم به جز مطالب پزشکی در نظر می گیرید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب دکتر . از نظر امکان سنجی که خب امکانش هست ولی واقعیتش اینکه چقدر محتوای شما سئو بیسیک یا سئو محور باشه مسئله هست . ما چنتا پروژه در حوزه پزشکی با متخصص های گوناگون داریم . این مشکل رو با دو تا راهکار حل کردیم . اول اینکه محتواهای پزشکی توسط نویسندگان حرفه ای تر و با سابقه تر تولید میشه و در مرحله بعد حتما به تایید خود پزشک میرسه تا اعتبار علمی هم داشته باشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *