دیجیتال مارکتینگ

سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ

سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ
زمان مطالعه: 7 دقیقه

مقدمه:

امروزه یادگیری سرفصل های دیجیتال مارکتینگ برای همه کسب و کار ها ضروری می باشد. هر فردی توانست از این امکان استفاده کند قطعا برنده خواهد بود. این یادگیری فقط مخصوص بیزینس های خرد و کوچک نیست بلکه امروزه برند های بزرگ و معروف نیز از این روش استفاده می نمایند.

 

 سرفصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ:

برای اینکه بتوانید در این زمینه فعالیت نمایید و از منافع آن در کسب و کار خود سود ببرید بایستی با   سرفصل های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید. در این بخش به مهترین این سرفصل ها اشاره خواهیم کرد:

آشنایی با اصول دیجیتال مارکتینگ

یکی از اولین سرفصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ آشنایی با اصول دیجیتال مارکتینگ است: مواردی مانند: تعیین هدف، مزایا و معایب این روش، نرخ تبدیل مخاطب، قیف بازاریابی و مراحل قیف بازاریابی و همچنین استفاده از قیف بازاریابی به صورت آنلاین از اصول اصلی این موضوع می باشند.

 

 

سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

 

فعالیت در فضای مجازی و انواع آن

دومین سرفصل از سرفصل های دیجیتال مارکتینگ فعالیت در فضای آنلاین و نوع فعالیت در این فضا می باشد: در این سرفصل باید آموزش ببینید که چگونه در فضای آنلاین حضور داشته باشید، چگونه یک وب سایت با کیفیت و ارزان طراحی نمایید و در نهایت چگونه کیفیت وب سایت خود را بالا ببرید. همچنین روش های بهینه سازی سایت برای فعالیت های دیجیتال مارکتینگ هم بسیار مهم می باشد.

انتخاب و تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

سومین سرفصل از  سرفصل های دیجیتال مارکتینگ تدوین خط مش و استراتژی برای مسیر انتخابی می باشد. در این فصل شما بایستی با انواع استراتژی دیجیتال مارکتینگ اعم از استراتژی های رایگان و غیر رایگان آشنا شوید. همچنین با هاهمیت استفاده از ویدئو و PPC آشنا خواهید شد. همچنین متوجه خواهید شد که سئو سازی سایت چقدر اهمیت دارد. در این فصل با نقش قیف مخاطب در تعیین استراتژی دیجیتال مارکتینگ آشنا خواهید شد.

 

 

سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

 

سئو و تکنیک های بهینه سازی

فصل چهارم استفاده از تکنیک سئو برای بهینه سازی سایت و افزایش بهره وری دیجیتال مارکتینگ: در این فصل با مفاهیمی مانند: روش های سئو سازی محتوای سایت، استفاده از تکنیک های رایگان سایت گوگل برای سئو سازی ،  استفاده از ترفند هایی مانند تگ کردن در title , meta , heading و همچنین استفاده به جا و مناسب از تصاویر آشنا خواهیم شد. همچنین استفاده حرفه ای از کلمات کلیدی در این مورد بسیار با اهمیت است.

فصل بعدی از سرفصل های دیجیتال مارکتینگ استفاده از تکنیک SEM می باشد: استفاده از موتور های جستجو و بازاریابی توسط آنها یکی از ارکان دیجیتال مارکتینگ می باشد. انجام تبلیغات کلیکی، استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی یا SMM و تبلیغات توسط بنر های تبلیغاتی و ایمیلی مارکتینگ از جمله این موارد می باشد.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از سرفصل های دیجیتال مارکتینگ استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می باشد: در آموزش دیجیتال مارکتینگ شبکه های اجتماعی و استفاده از آنها در زیر مجموعه SEM تعریف شده است. ولی در مقالات اخیر در خصوص دیجیتال مارکتینگ این مورد به حدی با اهمیت شده است که به عنوان سرفصلی جداگانه بررسی می شود. آموزش های مهم این حوزه انتخاب نوع شبکه اجتماعی متناسب با حوزه فعالیت فرد، یادگیری ترفند ها و اصطلاحات شبکه های اجتماعی، نحوه تولید محتوا و سئو سازی در شبکه های اجتماعی مطرح می باشد.

 

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

به شکل مخفف Search engine Marketing به اصطلاح SEM می گویند . این واژه نوعی خاص ، از بازاریابی توسط موتورهای جستجو است که در ازای  پرداخت هزینه انجام می‌شود. تبلیغات کلیکی گوگل یا AdWords  یکی از شناخته‌ شده ‌ترین انواع بازاریابی موتورهای جستجو می باشد .

راهی تاثیرگذار و بسیار مفید برای افزایش تعداد مشتریان ، کاهش هزینه های جذب مشتری و افزایش در آمد برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک است . SEM در واقع روشی مبنی بر پرداخت هزینه ، برای بالا بردن ترافیک سایت است.

SEM چگونه می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

قدرت موتورهای جستجوگر مانند گوگل در بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) افزایش داده می شود تا بتواند در بهترین زمان و بهترین مکان ممکن به مشتری های بالقوه در حوزه کسب وکار شما دسترسی پیدا کند .

 

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

 

۸ مزیت بازاریابی موتورهای جستجو( SEM ) برای کسب و کارهای اینترنتی :

   1. امکان جذب مشتری واقعی را برای کسب و کار شما فراهم می سازد .
   2. موجب برند سازی برای کسب و کار شما، میان عده زیادی از کاربران می‌شود.
   3. موجب رشد و گسترش کسب و کار شما می‌شود.
   4. در مدتی کوتاه ، درآمد شما را افزایش می دهد .
   5. در بهترین موقعیت زمانی و مکانی برای مخاطبان هدف شما نمایش داده می شود .
   6. موجب جلب توجه کاربران شما از طریق نمایش مکرر نام برندتان می‌شود.
   7. امتیاز رقابتی شما در مقایسه با سایر رقبا افزایش می دهد.
   8. از تبلیغات سنتی ارزان‌ترو مفیدتر است.

در SEM چه کارهایی انجام می شود؟

   1. بررسی وضعیت فعلی سایت و رقبای آن
   2. اصلاح ساختار سایت
   3. بهینه سازی کلیه پارامترهای سایت
   4. معرفی سایت به موتورهای جستجوگر
   5. انتخاب کلمات کلیدی مناسب
   6. افزایش مطلوبیت و پیرو آن افزایش بک لینک و پیوندهای سایت و مدیریت این پروسه
   7. تنظیم و اصلاح عناوین  متاها و سایت
   8. شرکت در برنامه های PFI
   9. تحلیل آمار سایت
   10. بالا بردن رتبه ها (بررسی رتبه ها وانجام تغییرات لازم در جهت افزایش رتبه)
   11. انتخاب موتورهای جستجوگر
   12. بهینه سازی اخبار و Press Release

آنالیز در دیجیتال مارکتینگ

آخرین فصل از سرفصل های دیجیتال مارکتینگ آنالیز میباشد: آشنایی با  انواع روش های آنالیز. این آناليز می تواند در زمینه آنالیز  رفتار رقبا باشد. یا آنالیز رفتار مشتریان و کاربران سایت باشد. همچنین آنالیز وضعیت سئو سایت، وضعیت تبلیغات کلیکی هم مهم می باشد. برای این منظور شما باید با تکنیک های استفاده از برنامه هایی مانند: گوگل آنالیتیکس و kissmetrics و mixpanel نیز آشنا شوید.

 

تغییرات و پویایی در سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ

سرفصل های دیجیتال مارکتینگ برخلاف سایر حوزه ها دائما در حال تغییر و رفرش شدن می باشد. زیرا که این حوزه به سرعت در حال تغییر بوده و با توجه به اضافه شدن تکنولوژی و فناوری های جدید سرفصل ها آن نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال با ورود متاورس به عرصه دیجیتال مارکتینگ مطمئنا یکی از

سرفصل های آینده دیجیتال مارکتینگ به این موضوع اختصاص خواهد یافت. در این سرعت بالای تکنولوژی کسب و کار هایی که بتوانند خود را با این مسیر همسو کنند توانایی رفتن راه صد ساله را در یک شب خواهد داشت. اما کسب و کار هایی که تنها از  روش های سنتی استفاده می کنند و با روش های جدید کاری ندارند  متضرر خواهند شد.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

سرفصل های آموزشی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آموزش اصول دیجیتال مارکتنیگ ، فعالیت در فضای آنلاین ، تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ ،بهینه‌سازی سایت برای دیجیتال مارکتینگ با استراتژی رایگان ، آموزش بازاریابی موتورهای جتسجو، حضور در شبکه‌های اجتماعی ، تبلیغات بنری و نمایشی ، ویدئو مارکتینگ ، تبلیغات در گوگل ادورز، راهکارهای ایمیل مارکتینگ، آنالیز دیجیتال مارکتینگ

اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مواردی مانند تعیین هدف ، مزایا ومعایب این روش ، نرخ تبدیل مخاطب ، قیف بازاریابی و همچنین استفاده از قیف بازایابی به صورت آنلاین از اصول اصلی دیجیتال مارکتینگ است.

سئو در سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ چه موضوعی را در بر می گیرد؟

استفاده از تکنیک سئو برای بهینه سازی سایت و افزایش بهره وری دیجیتال مارکتینگ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 52 میانگین: 4.9]

نوشته های مشابه

16 دیدگاه در “سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ

 1. هادوی گفت:

  سلام برای آموزش آیا کانال یوتیوب هم دارید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ، خیر هنوز راه اندازی نکردیم ولی به زودی منابع یوتیوب سر فصل های اموزش دیجیتال مارکتینگ روی سایت قرار میگیره

 2. عبداللهی گفت:

  درود برشما خیلی کاربردی و کوتاه بود .اگر امکانش هست در مورد سرفصلهای دیجیتال مارکتینگ که در بالا ذکر شده آموزش و توضیحات کاملتری بذارید تا بتونیم دقیقتر استفاده کنیم. ممنون میشم

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب عبدالهی عزیز . ممنون از اظهار لطف شما . بله حتما . به مرور مطالب و سر فصل های دیجیتال مارکتینگ روی سایت قرار میگیره .

  2. لاهوتی گفت:

   درود بر شما . منم با شما موافقم خیلی کاربردی و مفید بود. اگر زودتر آموزش سرفصل های دیجیتال مارکتینگ رو شروع کنید خیلی خوب میشه . وقتی آدم آموزش رو از یک منبع دنبال کنه نتیجه بهتری میگیره .سپاسگزارم.

   1. مدیر گفت:

    درود بر شما . ممنون از حسن توجه شما . ما هم قصد داریم محتواهای آموزشی که راجع به دیجیتال مارکتینگ روی سایت قرار میگیره کامل باشه و همه حوزه های دیجیتال مارکتینگ رو پوشش بده .

 3. یحیوی گفت:

  در مورد سرفصل های دیجیتال مارکتینگ که در بالا ذکر شده کدامیک تاثیر بیشتری داره ؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . همه سر فصل های دیجیتال مارکتینگ مهم هستند و باید به اون ها توجه بشه ولی اینکه کدوم تاثیر بیشتری داره برای هر حوزه متفاوت هست و بعد از بررسی های اولیه مشخص میشه .

 4. تابش گفت:

  درود، آیا سرفصل های دیجیتال مارکتینگ همین تعداده یا شما یک تعدادی از سر فصل ها رو عنوان کردید؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . به صورت کلی سر فصل های دیجیتال مارکتینک همین موارد هستند . ممکنه در بعضی سایت ها موارد دیگه هم مشاهده کنید که به علت درجه اهمیت اون موارد و اولویتشون مطرح شده باشن . همچنین به مرور و با گذشت زمان ، سر فصل های جدید به دیجیتال مارکتینگ اضافه میشن و ما هم سعی می کنیم محتوای خودمون رو آبدیت نگه داریم تا شما از اخرین موارد مطلع باشید .

 5. راهی گفت:

  صبحتون به خیر . ممنون از مقاله خوبتون راجع به سر فصلهای دیجیتال مارکتینگ . اگر کسی به این سرفصل های دیجیتال مارکتینگ که در مقاله عنوان شده مسلط باشه ، یک مدیر دیجیتال مارکتینگ محسوب میشه یا باید به موارد دیگه ای هم مسلط باشه؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . از نظر علمی تسلط داشتن به سرفصل ها الزاما به معنای داشتن توانایی مدیر دیجیتال مارکتینگ نیست ولی در حالت کلی همین طور استنباط میشه که اگر به همه سرفصل ها تسلط داشته باشین پوزیشن مناسب برای شما مدیر دیجیتال مارکتینگ هستش . ضمنا این پوزیشن خیلی به شرکتی که قرار هست داخلش فعالیت کنین بستگی داره . برای بعضی از شرکت ها متاسفانه مدیر دیجیتال مارکتینگ با آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ یکی هست .

 6. صلاحی گفت:

  به نظر شما یادگیری تمام سر فصل های آموزش دیجیتال مارکتینگ برای کار کردن در این حوزه لازمه ؟یا میشه به طور تخصصی روی یکی از این سرفصل ها کار کرد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . پیشنهاد ما کار کردن به صورت تخصصی روی یکی از این قسمت هاست . الان نیاز بازار کاملا تخصصی شده .

 7. افچه ای گفت:

  آیا در حوزه دیجیتال مارکتینگ میشه روی چند مورد تمرکز کرد و آنها را به بهترین نحو انجام داد و نتیجه گرفت؟یا باید در تمام سرفصل های دیجیتال مارکتینگ فعالیت کرد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . پیشنهاد میشه که با توجه به تخصصی تر شدن روز به روز مشاغل از جمله در حوزه دیجیتال مارکتینگ ، تمرکزتون روی یک حوزه خاص باشه و قطعا در این حالت جواب بهتری میگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *