دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی درونگرا چیست ؟

بازاریابی درونگرا چیست ؟
زمان مطالعه: 7 دقیقه

بازاریابی درونگرا چیست ؟

بازاریابی درون گرا روشی برای جذب مشتری بر اساس روش ورودی است. این روش شامل این است که محتوای شما به جای تحمیل چیستی خود به مشتریان ، نیازهای مشتری را برطرف می کند. با بازاریابی درونگرا، شما به این نتیجه می رسید که چگونه محصول یا خدمات شما راه حلی برای مشکلات یا چالش های مشتری بالقوه شما ارائه می دهد. در این مقاله توضیح خواهیم داد که بازاریابی درونگرا چیست و چگونه می توانید از آن برای استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید .

 

 

بازاریابی درونگرا چیست ؟

 

فرایند بازاریابی درونگرا چگونه انجام می شود ؟

با روش بازاریابی درون گرا ، شما سرنخ های مناسب را جذب می کنید، تعاملاتی بر مبنای ارزش افزوده ایجاد می کنید و تا زمانی که خدمات شما را انتخاب نکرده اند به حمایت از مشتریان خود ادامه می دهید. این فرایند به عنوان جذب، تعامل و ایجاد لذت شناخته می شود. بازاریابی، فروش و خدمات با هم کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که تمام بخش های کسب و کار کاملاً همسو هستند. هدف شما این است که تجربه مشتری را آنقدر خوب کنید که در نهایت باعث رشد شود .

 

به زبان ساده: در دنیای امروزی بازاریابی درونگرا، مشتریان بالقوه شما نمی خواهند چیزی به آنها فروخته شود. آنها می خواهند دانش به دست آورند و اطلاعات جمع آوری کنند تا انتخابی هوشمندانه و آگاهانه داشته باشند. و از طریق استراتژی‌های ورودی، می‌توانید به مشتریان بالقوه خود کمک کنید تا بینش‌هایی را که به دنبال آن هستند دریافت کنند.

 

 

بازاریابی درونگرا چیست ؟

 

 

روش بازاریابی درونگرا

هدف روش بازاریابی درونگرا ایجاد ارتباط طولانی مدت با بازدیدکنندگان، مشتریان احتمالی و مشتریان شماست. با وجود بسیاری از تامین کنندگان و رقبا، متمایز کردن نحوه ارائه خدمات شما ضروری است، و یکی از راه های رسیدن به این هدف، حمایت از گروه هدف خود با پیشنهاد مناسب در هر زمان در جستجوی آنها است. از این گذشته: وقتی می توانید به مشتری خود کمک کنید، این به شما نیز کمک می کند.

 

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

بازاریابی درون گرا چگونه انجام می شود ؟

مراحل بازاریابی درونگرا این چنین است : جذب – درگیر کردن – ایجاد لذت – تکرار.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  دیجیتال مارکتینگ رایگان

این چرخ لنگر یا دایره برای ایجاد روابط معنادار طراحی شده است که با ایجاد دائمی فرصت های جدید برای فروش و خدمات، کسب و کار شما را رشد می دهد.

مرحله جذب: جذب افراد مناسب با محتوا و تعاملات ارزشمند که به این معنی است که شما به عنوان یک مرجع قابل اعتماد در موضوع خاص دیده می شوید.

مرحله تعامل: برقراری ارتباط از طریق ابزارهایی که می توانند مکالمه را شروع کنند، مانند ایمیل، رسانه های اجتماعی و چت. شما بینش ها و راه حل هایی را ارائه می دهید که با مشکلات آنها مطابقت دارد. به عبارت دیگر، شما ارزشی را در لحظه ای که آنها در یکی از کانال ها یا صفحات شما جست و جو می کنند ، ارائه می دهید.

مرحله ایجاد لذت: مصرف کننده در شرف خرید است. در این مرحله شما به عنوان یک مشاور و کارشناس به مشتری کمک و پشتیبانی می کنید تا این خرید هر چه بهتر انجام شود. رعایت این مورد به شدت حائز اهمییت است که به ارائه ارزش و ارائه یک تجربه کامل برای مشتری، از جمله پس از خرید، ادامه دهید.

با بازاریابی درونگرا به چه اهدافی می رسید ؟

اگر محتوای مناسب و مرتبط را به افراد ارائه دهید، غریبه ها بازدیدکننده می شوند. همین بازدیدکنندگان به سرنخ تبدیل می شوند زیرا به آنها نشان می دهید که در حوزه کاری خود صاحب قدرت هستید و آنها را وادار می کنید که در ازای محتوای جالب و مفید شما ، سرنخی از خود را برای شما به اشتراک بگذارند . اگر می‌خواهید این سرنخ را به مشتری تبدیل کنید، باید با ارسال ایمیل در زمان مناسب یا با ارائه محتوای عمیق‌تر به روشی دیگر، آنها را متقاعد کنید. وقتی مشتری شما متقاعد شد، تبدیل به سفیران واقعی می شود زیرا شما آنها را فراموش نمی کنید! پس به نوشتن مطالب برای این گروه ادامه دهید و آنها را در جریان بگذارید. به این ترتیب، شانس اینکه مردم با اشتیاق در مورد محصول و خدمات شما صحبت کنند و شرکت شما را به غریبه های دیگر و جدید توصیه کنند، افزایش می دهید! این دایره را کامل می کند.

 

 

 

بازاریابی درونگرا چیست ؟

بازاریابی درونگرا

 

مزایای بازاریابی درونگرا

–  ایجاد ترافیک باکیفیت ، به مخاطبان مناسب در مکان مناسب دسترسی پیدا کنید.

– با تمرکز استراتژی بازاریابی درونگرا بر روی دستیابی به مخاطبان مناسب در مکان های مناسب، می  توانید مشتریان هدف خود را برای دستیابی به اهداف بازاریابی دیجیتال خود جذب کنید. این روش حتی با کمک صرف پول برای جذب ترافیک از افرادی است که بعید است هرگز به مشتری تبدیل شوند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  اینستاگرام مارکتینگ پزشکی

– افزایش نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار

– افزایش اعتماد

 

بازاریابی درونگرا به معنای ارائه اطلاعات مورد نظر به مشتریان بالقوه است . با روشی خلاقانه و جذاب بدون این که مخاطبان متوجه آن شوند . این در مورد افزایش فروش ناخواسته در هر فرصتی نیست. با استفاده از بازاریابی درونگرا به عنوان راهی برای ارائه نام تجاری خود به عنوان یک منبع مفید و قابل اعتماد، این امید وجود دارد که زمانی که زمان خرید فرا رسید، مشتریان به سراغ شما بیایند.

 

از وابستگی بیش از حد به یک کانال اجتناب کنید.

 

در بازاریابی درونگرا ، با دنبال کردن ترافیک باکیفیت از منابع مختلف – جستجوی ارگانیک، بک لینک های رسانه های اجتماعی، بک لینک از وب سایت های دیگر که در مورد کار شما صحبت می کنند – ازاتکا به یک کانال جلوگیری و در نتیجه ریسک مرتبط را کاهش می دهید.

 

اندازه گیری تاثیر بازاریابی درون گرا

اندازه‌گیری تأثیر بازاریابی درون‌گرا به روشی که بازگشت سرمایه قابل مشاهده را نشان ‌دهد ، همیشه مشکل بوده است. نکته کلیدی این است که باید از ابتدا شفاف عمل کنید.

ممکن است نتوانید تعداد سرنخ‌های ایجاد شده از نتیجه مستقیم کمپین خود را ردیابی کنید، اما می‌توانید تعداد بازدیدهایی که منبع شما داشته است، میانگین مدت زمانی که مردم ویدیوی شما را تماشا کرده‌اند، تعداد فالوورهای جدید رسانه‌های اجتماعیتان را پیگیری کنید.

 

بازاریابی درونگرا

تعیین هدف در بازاریابی درونگرا

 

هنگامی که کمپین خود را برنامه ریزی می کنید، در مورد هدفی که می خواهید به آن دست یابید واضح و شفاف باشید و آن را به طور مناسب و صادقانه اندازه گیری کنید. به این ترتیب، هدف خود را مشخص می کنید . بنابراین احتمال دستیابی به آنها بیشتر است.

 

استراتژی بلند مدت بازاریابی درونگرا

کمپین های بازاریابی درونگرای موفق یک شبه اتفاق نمی افتند. این کمپین ها برای برنامه ریزی، اجرا و اصلاح زمان می برند.البته نیاز به انجام وپیگیری ممتد و مرتب اجرای کار را نیز دارد. ممکن است برای اجرایی شدن  این موضوع به تولیدکنندگان محتوا، طراحان، توسعه‌دهندگان، متخصصان توسعه، بازاریابان رسانه‌های اجتماعی و یک مدیر کمپین نیاز داشته باشید. با این حال، اگربخواهید زمان و تلاش خود را صرف یک کمپین موفق و کارآمد کنید، باید استراتژی بلند مدتی در حوزه بازاریابی درونگرا داشته باشید که همچنان برای آینده قابل پیش بینی ، ارزش ارائه کند.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

بازاریابی درونگرا چیست؟

بر خلاف بازاریابی برونگرا ، بازاریابی درونگرا یا بازاریابی ربایشی ، با ایجاد تجربه‌های ارزشمند برای مخاطب، تلاش می‌کند تاثیر مثبت و خوبی هم بر مخاطبان شما و هم بر کسب‌وکارتان بگذارد.

بازاریابی درونگرا چگونه عمل می کند؟

بازاریابی درونگرا ، با خلق محتوایی متناسب با نیاز کاربر، توجه او را به سمت کسب ‌وکارشما جلب می کند. پس از جذب کاربران، با استفاده از انواع بازاریابی دیجیتالی تعامل شما را با آن‌ها افزایش می دهد . با خلق ارزش مستمر آن‌ها را در حلقه‌ی مخاطبان شما نگه می دارد. در نهایت با ارائه خدمات متناسب با نیاز و علاقه‌ی مخاطبان، آن‌ها را به مشتریانی راضی و وفادار تبدیل کنید.

مراحل بازاریابی درونگرا چیست؟

جذب ، درگیرکردن (تعامل) ، ایجاد لذت ، تکرار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 64 میانگین: 5]

13 دیدگاه در “بازاریابی درونگرا چیست ؟

 1. قادری گفت:

  آیا بازاریابی درونگرا همان سئو داخلی است و فقط بوسیله تولید محتوای خوب بوجود میاد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بازاریابی درون گرا شامل آیتم های متعددی هست که یکی از اون ها یا مصداق اون سئو میشه . همچنین بحث سئو داخلی و سئو خارجی ، دو مبحث جداگونه از سئو هستند ولی به این معنی نیست که مثلا سئو داخلی فقط بازاریابی درون گرا محسوب بشه . حتما به این موارد توجه داشته باشید و دچار خَلط مطلب نشید .

 2. جاویدنیا گفت:

  در بازاریابی درونگرا ، در مرحله ایجاد لذت تنها پشتیبانی موثر است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب جاویدنیا . در مرحله ایجاد لذت در بازاریابی درون گرا ، هدف ادامه ارتباط موثر با کاربر است که قرار است در ادامه به مشتری ما تبدیل شود . پشتیبانی و کمک کردن هم به همین منظور یعنی حفظ ارتباط موثر انجام میشود تا فرایند به درستی پیش رود .

 3. رئوفی گفت:

  در بازاریابی درونگرا ، خدمات پس از فروش یا پشتیبانی ، در مرحله ایجاد لذت قرار می گیرد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب رئوفی . بله همونطور که در متن هم به اون اشاره شده در مرحله ایجاد لذت در بازاریابی درونگرا ، پشتیبانی باعث بهتر شدن فرایند خرید مشتری خواهد شد .

 4. زیبا گفت:

  با درود فراوان . آیا مرحله جذب در بازاریابی درونگرا تنها با تولید محتوای با کیفیت اتفاق می افتد یا ابزار دیگری نیز وجود دارد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . تولید محتوا یکی از ابزار های بسیار مهم و مفید هست ولی راه های دیگری هم وجود دارد .

 5. شکیبا گفت:

  درود در بازاریابی درونگرا تنها تولید محتوا و محتوای با کیفیت تاثیر گذار است و فط باید روی این مقوله کار کرد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . خیر همونطور که در مقاله اشاره شده ، کانال های دیگری هم وجود داره ولی یکی از مهمترین ها تولید محتوای با کیفیت هست .

 6. طالبی گفت:

  در بازاریابی درونگرا همبشه باید تولید محتوا جدید داشته باشیم ؟

  1. مدیر گفت:

   تولید محتوا یکی از ارکان مهم و اصلی سئو هست و سئو هم یکی از روش های بازاریابی درون گرا در نتیجه تولید محتوا باید به صورت دائمی و مرتب صورت بگیره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *