سئو, تولید محتوا

قیمت سئو

قیمت سئو | هزینه سئو
زمان مطالعه: 8 دقیقه

قیمت سئو

من یک پروژه سئو دارم ، قیمت سئو  برای این پروژه  چقدر می شود ؟ برای پاسخ به این سوال قصد داریم مسیر همیشگی خودمان برای تعیین قیمت سئو را با هم طی کنیم . از نقطه صفر شروع می کنیم و یک به یک تاثیر آیتم های تاثیر گذار بر قیمت سئو را ارزیابی می کنیم . دقت داشته باشید که چون در حال بررسی یک کیس واقعی سئو نیستیم نمیتوانیم عدد مطرح کنیم . هدف ما صرفا معرفی عوامل تاثیر گذار بر قیمت سئو و هم چنین میزان و چگونگی تاثیر آن هاست .

قیمت سئو به چند طریق محاسبه می گردد:

قیمت سئو ساعتی ، قیمت سئو ماهانه  ، قیمت سئو براساس کلمه کلیدی ، قیمت سئو پروژه ای

 

قیمت سئو ساعتی

سئو ساعتی برای کسب و کارهای کوچک مناسب است .همچنین اگر افرادی بخواهند خودشان کار سئو را انجام دهند سئو ساعتی مناسب است .

در این روش نتایج نامشخصند و اثر گذاری کمی دارد.

دستاوردهای سئو ساعتی :

     فقط دریافت مشاوره تخصصی سئو

در سئو ساعتی تنها به افراد مشاوره داده می شود در نتیجه زمان مشخصی برای رسیدن به نتیجه معلوم نیست. همچنین نمی توان معین کرد که نتیجه به دست آمده تا چه زمانی محفوظ می باشد.

از مزایای سئو ساعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

    هزینه پایین

    پرداخت تنها به میزان نیاز

و معایب آن :

      کارفرما باید دانش برنامه نویسی داشته باشد.

     نتیجه آن مشخص نمی باشد.

 

قیمت سئو ماهانه 

حدود قیمت سئوی ماهانه ، بستگی به میزان و تعداد کارها در ماه دارد.

برای کسب و کارها و افرادی مناسب  است که می خواهند ماهانه  هزینه ای برای خدمات سئو پرداخت کنند. این روش تاثیر زیادی بر سئو دارد ونتایج آن  در طولانی مدت ثابت و معلوم است .

دستاوردهای سئو ماهانه :

بهینه شدن وضعیت سایت و به دست آوردن رتبه بهتر در موتورهای جستجوگربرای کلمات کلیدی ، حفظ نتیجه به دست آمده در بلند مدت و همچنین افزایش بازدید سایت از دستاوردهای سئوی ماهانه است . در این روش حداقل زمان بریا رسیدن به نتیجه شش ماه در نظر گرفته می شود .  

از مزایای سئو ماهانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در وضعیت کلی سایت بهبود حاصل می شود و نتایج قابل قبولی به دست می آید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  آیا محتوای هوش مصنوعی برای سئو ضرر دارد ؟

نتایج به دست آمده پایدارتر هستند.

    پرداخت هزینه به صورت ماهانه صورت می گیرد.

   از عملکرد و نتایج به صورت ماهانه گزارش ارائه می گردد.

   با توجه به نتیجه ، هزینه های متوسط و مناسب تر نسبت به سایر روش های سئو پرداخت می شود .

 

کلمات کلیدی

همه آنچه سئوکاران در پروژه های خود پیگیری می کنند رسیدن به رتبه های برتر با کلمات کلیدی است . اما این کلمات کلیدی از کجا می آیند ؟ آیا هر کلمه ای می تواند کلمه کلیدی باشد ؟ منظور از کلمه کلیدی در سئو ، کلمات اصلی هستند که کاربران در موتورهای جست و جو برای پیدا کردن صفحات مد نظر از استفاده می کنند . اگر فردی بخواهد از یک فروشگاه اینترنتی تلفن همراه خریداری کند ، به احتمال زیاد کلمه “خرید موبایل” یا “خرید تلفن همراه” را سرچ میکند .

حالا که فهمیدیم کلمه کلیدی چیست به سراغ این می رویم که این کلمات از کجا می آیند ؟

تهیه کردن لیست کلمات کلیدی

لیست کلمات کلیدی معمولا از طرف کارفرما اعلام می شود . در صورتی که کارفرما به طور مشخص لیستی از کلمات کلیدی حوزه کسب و کار خود نداشته باشد این وظیفه سئو کار است که کلمات کلیدی آن حوزه را پیدا کند . ما معمولا با استفاده از نتایج خود موتورهای جست و جو همچون گوگل به بهترین لیست دست می یابم . قدم بعدی مشخص کردن اولویت کلمات کلیدی است . در مثال قبل می توانیم با استفاده از ابزار های گوگل ببینیم خرید موبایل بیشتر سرچ می شود یا خرید تلفن همراه . حالا ما یک لیست کلمات کلیدی داریم که می توانیم با استفاده از آن مشخص کنیم قیمت سئو این لیست چقدر می شود .

 

 

قیمت سئو | هزینه سئو

 

 

سختی سنجی کلمات کلیدی

قدم بعدی در تعیین قیمت سئو سختی سنجی کلمات کلیدی است . میزان سختی یک کلمه کلیدی معیاری است که نشان می دهد در موتورهای جست و جو چقدر روی سئو این کلمه کار شده . یا اینکه چقدر محتوا در این موتور جست و جو با این کلمه سئو شده . میزان سختی کلمه کلیدی یک بازه صفر تا صد دارد . صفر کمترین سختی و صد بیشترین سختی کلمه را دارد . متعاقبا وقتی کلمه کلیدی شما سختی بیشتری داشته باشد شما باید زحمت بیشتری برای رسیدن به رتبه های برتر بکشید و این باعث افزایش قیمت سئو می شود . پس اولین گزاره ای که در تعیین قیمت سئو تاثیر گذار است میزان سختی کلمات است . کلمه کلیدی سخت تر هزینه بیشتر و برعکس .

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

بررسی وضعیت رقبا

قدم بعدی در تعیین قیمت سئو بررسی وضعیت رقبا است . این که سایت های رقیب شما چقدر روی کلمه کلیدی کار کرده باشند ، چقدر محتوا اپلود کرده اند ، چند نفر رقیب دارید و … رسیدن شما به رتبه های برتر را تحت تاثیر قرار می دهد . متعاقبا هرچه تعداد رقبا بیشتر باشد قیمت سئو بیشتر خواهد شد . هر چه رقبا بیشتر و حرفه ای تر کار کرده باشند ، هزینه سئو بیشتر خواهد شد . هر چه رقبا قدیمی تر باشند و سابقه فعالیت بیشتری داشته باشند ، کار برای شما سخت تر و قیمت سئو بیشتر خواهد شد .

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  سئو مراقبت های پزشکی و بهداشتی

 

 

 

قیمت سئو | هزینه سئو

 

 

 

چگونه تشخیص دهیم که وضعیت رقبا در سئو چگونه است ؟

برای اینکه بداینم در حوزه ای که ما به دنبال سئو کردن کلمات کلیدی مد نظر هستیم رقبا چه وضعیتی دارند روش های متفاوتی وجود دارد . اعتبار دامنه یکی از مواردی است که می تواند به شما در فهم این موضوع کمک کند . موتور جست و جویی وجود دارد که جدا از گوگل به رتبه بندی و اعتبار دهی به سایت ها می پردازد و شما از طریق آن می توانید تخمین نزدیک به واقعیت داشته باشید که سایت رقیبتان چقدر فعالیت داشته . برای این کار کافی است وارد سایت ماز شده و آدرس سایت مد نظر را سرچ کنید تا اعتبار دامنه آن به شما نمایش داده شود . البته به غیر از اعتبار دامنه ، هر یوار ال و صفحه از سایت نیز اعتبار جداگانه ای دارد که میتوانید با وارد کردن آدرس آن ، اعتبار آن را هم مشخص کنید .

آیا استفاده از سایت MOZ برای مشخص کردن قدرت رقبا کافی است ؟

پاسخ قطعا خیر است . چند دلیل به روشنی به شما نشان می دهد که استفاده از سایت MOZ به تنهایی برای مشخص کردن قدرت رقبا کافی نیست . اولین دلیل اینکه موتور جست و جوی ماز جدا از گوگل عمل می کند و فعالیت سئو شما برای رتبه گرفتن در گوگل است . دوم اینکه گاها دیده می شود که سایت هایی که از نظر سایت MOZ اعتبار کمتری دارند رتبه بهتری نسبت به رقبایی که اعتبار ماز آن ها بیشتر است کسب کرده اند . پس حواستان به این نکته باشد . ما اعتبار دهی موتور جست و جوی MOZ را رد نمی کنیم . این صرفا یک ابزار کمکی برای فهم میزان فعالیت رقبا است ولی برای درک عمیق تر نیاز است کار های بیشتری انجام دهیم .

تا اینجا متوجه شدیم که برای مشخص کردن هزینه یک پروژه سئو نیاز داریم اولا سختی کلمات کلیدی را مشخص کنیم و بعد ببینیم رقبا در چه وضعیتی هستند . با داشتن این اطلاعات می توانیم بفهمیم یک پروژه سئو چقدر فعالیت نیاز دارد و طبق آن هزینه را اعلام کنیم .

 

 

قیمت سئو | هزینه سئو

 

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

قیمت سئو چگونه محاسبه می گردد؟

1. تعیین قیمت سئو به صورت پروژه ای 2. تعیین قیمت سئو بر اساس ساعات و مدت کار 3. تعیین قیمت سئو به صورت پشتیبانی (ماهیانه) 4. تعیین قیمت سئو به صورت درصدی (مشارکت) 5. تعیین قیمت سئو مبتنی بر کلمات کلیدی 6. تعیین قیمت سئو بر اساس میزان کارهای انجام شده

هزینه های سئو چه چیزهایی را در بر می گیرد؟

هزینه تولید محتوای سئو شده و مبتنی براستانداردهای E-A-T، انجام امور تکنیکال سئو(سئو داخلی و سئو خارجی)

قیمت سئو داخلی بیشتر است یا سئو خارجی؟

پاسخ به این سوال نیازمند بررسی دقیق برای هر حوزه می باشد اما با توجه به آیتم های سئو دخلی و سئو خارجی < معمولا هزینه سئو خارجی بیشتر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 51 میانگین: 4.9]

22 دیدگاه در “قیمت سئو

 1. یکتاپور گفت:

  درود بر شما هزینه سئو یکجا و به صورت پروژه ای محاسبه می گردد,یا به صورت پشتیبانی و ماهانه پرداخت می شود؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . مواردی که مطرح کردید متفاوت از هم هستند . هزینه سئو بر مبنای مواردی که توضیح داده شد محاسبه میشه ولی نحوه پرداخت می تونه متفاوت باشه . جه به صورت پرداخت یکجا و چه به صورت پرداخت ماهانه . هر چند که این موارد بیشتر به توافق میان کارفرما و سئوکار بستگی داره ولی نحوه پرداخت ماهانه روتین تر هست .

 2. سبحانی گفت:

  وقتتون به خیر . ممنون از مقاله خوبتون . در رابطه با هزینه سئو و وضعیت رقبا فرموده بودید که هر چه رقبا در سئو بهتر و کاربردی تر عمل کرده باشند هزینه بالاتر میرود آیا این موضوع در زمان نتیجه گیری نیز موثر است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بله در صورتی که شما بخواهید بدون افزایش هزینه در همون حوزه رقابت کنید ، مدت زمان بیشتری باید رقابت کنید . البته ذکر این نکته الزامی هست که افزایش هزینه ها برای جبران زمان نتیجه گیری به شدت کار تخصصی هست و در صورتی که افراد با تجربه این کار رو انجام ندن ممکنه نتیجه معکوس هم در پی داشته باشه .

 3. رافعی گفت:

  سلام آیا برای قیمت سئو باید کلمات کلیدی را ما به شما معرفی کنیم یا با توجه به حوزه کاری ما شما کلمات کلیدی را مشخص می کنید و قیمت سئو بر اساس آن مشخص میشود؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب رافعی عزیز . هر دو مورد امکان پذبر هست . گاها هر دو روش برای پیدا کردن بهترین کلمات برای قرار دادن در لیست کلمات کلیدی اصلی استفاده میشه . قیمت در نهایت با توحه به لیست نهایی کلمات کلیدی مشخص خواهد شد .

 4. ایرانتاب گفت:

  درود برشما . با تشکر از مقاله مفیدتون راجع به قیمت سئو .اگر در یک جمع بندی و به طور خلاصه در مورد قیمت سئو بگیم به نظر من قیمت سئو تحت تاثیر موارد زیر است:
  1-میزان رقابت و سختی کلمات کلیدی2-عمرو تاریخ فعالیت سایت و دامنه3-وضعیت و میزان فعالیت رقبا در حوزه تخصصی شما4-میزان محتوای اختصاصی و کیفیت آنها (بسته به نوع فعالیت شما)5-
  وضعیت فعلی سایت و جایگاه شما در بین رقبا 6-تعدادوانتخاب کلمات کلیدی برای سئو7-تضمین رتبه سایت در گوگل بعد از اتمام مدت قرارداد سئو8-مشاوره سئو ، آموزش سئو و پشتیبانی برای حفظ رتبه/
  اگر به نظر شما مورد دیگری در قیمت سئو تاثیر گذاره خوشحال میشم در میان بگذارید.

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بله به موارد بسیار خوبی اشاره کردید . ممنون از وقت و حسن توجه شما راجع به موارد تاثیرگذار در قیمت سئو .

 5. سرابی گفت:

  چرا در یک پروژه سئو ، قیمت های متفاوت داده میشه؟آیا قیمت سئو مشخص و ثابت نیست؟یعنی محاسبه قیمت سئو سلیقه ای است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . تفاوت قیمت سئو وجود داره چون خدماتی که انجام میشه در فرایند سئو متفاوته و همینطور کیفیت انجام خدمات مشترک هم متفاوته . به این خاطر تفاوت قیمت سئو ، طبیعی هست . البته این به این معنی نیست که تفاوت خیلی زیاد باشه . شما معمولا اگر با چند تیم سئو صحبت کنید ، حدود قیمت برای پروژه سئو مشخص میشه . یک مورد دیگه هم هست که تفاوت قیمت سئو به دلیل اتفاق میافته که بعضی شرکت ها چون تعداد پروژه هاشون به مقدار کافی هست میتونن پروژه های بعدی رو با حاشیه سود کمتری انجام بدن در حالی که همون پروژه برای یک یک شرکت تازه کار باید حاشیه سود خوبی داشته باشه .

 6. افتخاری گفت:

  هزینه سئو در سئو داخلی شامل چه مواردی میشود؟هزینه سئو در بازه چه مبلغی مفید و تاثیر گذار است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . همه آیتم های سئو داخلی باید رعایت بشن تا در نتیجه نهایی سئو ما تاثیر داشته باشه و قیمت سئو به صورت آیتمی مثلا برای سئو داخلی مطرح نمیشه . مقدار سختی کلمات و وضعیت رقابت در اون حوزه بیشتر تعیین کننده هزینه سئو هستند .

 7. شیرمحمدی گفت:

  آیا برای محاسبه قیمت سئو روش خاصی وجود دارد؟ یعنی قابل بررسی و محاسبه دقیق است؟

  1. مدیر گفت:

   برای محاسبه قیمت سئو معمولا بین همه سئوکارها آیتم های مشترکی بررسی میشه ولی ممکن قیمت هر تیم سئو یا فرد برای انجام اون پروژه متفاوت باشه . برای فهم بهتر قیمت سئو باید توانایی و تجربه فرد رو هم در کنار مقدار فعالیتی که قرار هست انجام بشه در نظر داشته باشید .

 8. مهتاب گفت:

  آیا می توان قیمت سئو را برای قسمت های مختلف سئو ؛ یعنی قیمت سئو داخلی ، قیمت سئو خارجی و قیمت سئو تکنیکال تفکیک کرد؟؛

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بله قابل تفکیک هست هزینه سئو و به پروژه شما بستگی داره .

 9. آذر گفت:

  آیا هزینه سئو به طور مشخص معین میشه. مثلا به صورت آیتمی . هزینه تولید محتوا – هزینه بک لینک – هزینه تبلیغ و … که از مجموع آنها هزینه سئو به صورت نهایی مشخص بشه .

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما دوست گرامی؛
   خیر ، هزینه سئو به دلیل تنوع در قیمت تولید محتوا ، بک لینک ، حتی تجربه و مهارت سئوکار و …. به طور معین مشخص نمیشه بلکه در هر پروژه بسته به میزان سختی کار و رقابت رقبا و تعداد زیادی از مولفه های دیگه تعیین می شه.

 10. صحرا گفت:

  آیا درسته که میگن هر چه قیمت سئو بیشتر باشه کار سئو بهتر پیش میره؟تا چه حدودی قیمت سئو در تسریع روند کار تاثیر گذاره؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   بله ، با هزینه بیشتر امکان فعالیت در قسمت های مختلف سئو که هزینه داره بیشتره.

 11. برنا گفت:

  به طور میانگین قیمت سئو ، برای یک سئو متعارف چقدر هست و بعد از چه مدتی معمولا رتبه سئو خوب میشه و توی صفحه اول گوگل ، نمایش داده میشه سایت؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما جناب برنا ؛
   برای تخمین قیمت سئو باید سایت مورد نظر رو به طور کامل بررسی کنیم تا مشخص بشه چه اقداماتی باید روی سایت انجام بدیم و قیمت سئو بر اساس اقداماتی که روی سایت انجام میشه مشخص میشه .
   برای همین هیچ تعرفه مشخصی برای قیمت سئو وجود نداره و به صورت موردی تعیین میشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *