تولید محتوا

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو
زمان مطالعه: 7 دقیقه

چرا کیفیت محتوا برای سئو مهم است؟

برای دیده شدن ، رتبه ‌بندی و ترافیک جستجوی ارگانیک، تلاش لازم است. شما می توانید با ایجاد مداوم محتوای بهینه به این امر دست یابید.اگر می‌خواهید جستجوی ارگانیک، رتبه‌بندی و ترافیک را از آن سایت خود کنید، باید خود را متعهد به ایجاد مداوم محتوای بهینه کنید.

محتوا و سئو در بهترین حالت، پیوندی ایجاد می کنند که می تواند هر وب سایتی را به بالای رتبه بندی موتورهای جستجو برسانند. اما این تنها زمانی است که آنها در بهترین حالت خود هستند. زیرا، وقتی در بدترین حالت خود قرار دارند، می‌توانند جریمه‌های Google را به همراه داشته باشند ، که بازیابی آن تقریباً غیرممکن است.هدف این مقاله بسیار مشخص و ساده است. تا درک درستی از اینکه چرا کیفیت محتوا برای سئو مهم است را به شما ارائه دهد و به شما نشان دهد که چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که محتوا و سئو با هم هماهنگ هستند. همانطور که در حال بررسی هستیم، درک بهتری از معنای محتوا، ارزش سئوی آن و چگونگی ایجاد محتوای بهینه که شما را در رادار موتور جستجو قرار دهد، به دست خواهیم آورد.

 

 

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

ارتباط بازاریابی محتوا و سئو

 

 «محتوا» به چه معناست ؟

ارائه یک تعریف دقیق برای محتوا و تعریفی که مورد توافق همه  باشد تقریبا غیرممکن خواهد بود. اما، در حالی که این یک چالش است، لی اودن، مدیر عامل بازاریابی TopRank، تعاریفی از محتوا را از بازاریابان در سراسر جهان جمع‌آوری کرد که به ما نقطه شروع محکمی می‌دهد. هایدی کوهن، محتوا را این ‌گونه توصیف می‌کند:”اطلاعات مفید و با کیفیت بالا که داستانی را به شیوه ای مرتبط با زمینه ، با هدف ایجاد یک احساس یا تعامل منتقل می کند. محتوا که به صورت زنده ارائه می‌شود، می‌تواند با استفاده از قالب‌های مختلف از جمله ( متن، تصویر، ویدئو، صدا ) ارائه و بیان شود.” در حالی که توضیحات کوهن درست است، مهم است که بدانیم محتوای آنلاین همیشه محتوای خوب نیست. محتوای بد زیادی وجود دارد که به ارائه هیچ نوع ارتباط و مطلب مفیدی برای خواننده نمی پردازد.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  5 قدم برای یک محتوای با کیفیت

 

تعریف درک هالپرن از محتوا

درک هالپرن، بنیانگذار Social Triggers، در تعریفی ساده تر اما مشابه، می گوید: «محتوا به هر شکلی (صوتی، متنی، ویدیویی) می‌آید و به افرادی که آن را مصرف می‌کنند، اطلاع می‌دهد، سرگرم می‌کند، روشن می‌کند یا آموزش می‌دهد.» بار دیگر، هالپرن محتوایی را توصیف می کند که حداقل برای مخاطبان مورد نظرش مرتبط و مفید است.اگر از توصیف محتوای با «کیفیت» اجتناب کنیم، می‌توانیم با نگاه کردن به ده‌ها نوع مختلف محتوای دیجیتال، رویکرد مستقیم‌ تری داشته باشیم. در این مرحله، شما باید یک ایده کاملاً خوب از چیستی محتوا داشته باشید و در عین حال برخی از قالب‌های مختلف را که می‌توان آن را ارائه کرد، درک کنید. اما دقیقاً کیفیت محتوا چه ارزشی برای سئو دارد و چرا اینقدر مهم است که این دو با هم کار کنند؟

  ارزش سئو محتوا چیست؟

گوگل، سرآمد موتورهای جستجواست . گوگل  روزانه بیش از 6.7 میلیارد جستجوو سوال  را پردازش می کند. و از آنجایی که ما در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو صحبت می کنیم، به این معنی است که آنها برای پاسخ به این سوال بسیار مناسب هستند. لری پیج و سرگئی برین ، گوگل را در سال 1998 با یک هدف تاسیس کردند.

هدف گوگل : آن هدف  امروز نیز به همان صورت باقی مانده است. با این حال، نحوه سازماندهی آن اطلاعات در طول سال ها کمی تغییر کرده است.

 

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

 

 

الگوریتم‌های گوگل دائماً در تلاش برای ارائه نتایج مفید و مرتبط در کسری از ثانیه هستند.«نتایج مفید و مرتبط» که Google در تلاش است ارائه کند، محتوایی است که در سرتاسر وب در دسترس است. این قطعات محتوا بر اساس ترتیب مفید بودن و ارتباط آنها با کاربری که جستجو را انجام می دهد رتبه بندی می شوند. و این بدان معناست که برای اینکه محتوای شما اصلاً ارزش سئو داشته باشد، باید برای جستجوگران مفید باشد.

 

 

چگونه مطمئن می شوید که محتوا مفید است؟

گوگل نیز در این پاسخ به ما کمک می کند.توصیه آنها این است که وقتی شروع به تولید محتوا می کنید، مطمئن شوید که: چرا کیفیت محتوا برای سئو مهم است؟ هنگامی که این عناصر در جای خود قرار دارند، پتانسیل ارزش سئو محتوای خود را به حداکثر می رسانید. با این حال، بدون آنها، محتوای شما ارزش بسیار کمی خواهد داشت. اما، ایجاد محتوای عالی تنها قطعه پازل نیست. یک جنبه فنی نیز وجود دارد که باید از آن آگاه باشید.

 

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

 

ارتباط بین سئو و کیفیت محتوا 

بسیاری از مردم بر این باورند که سئو و بازاریابی محتوا استراتژی های کاملا متفاوتی هستند. با این حال، برخلاف این باور، هر دوی این استراتژی ها دست به دست هم می دهند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  تولید محتوا پزشکی

 

بدون داشتن محتوای باکیفیت نمی توانید به طور کامل به مزایای سئو دست پیدا کنید. اگر محتوای باکیفیت ، مفید و مرتبط را به طور منظم در وب سایت کسب و کار خود منتشر کنید، به بازدیدکنندگان وب سایت خود برای ماندن طولانی تر انگیزه می دهید. این می تواند تأثیر مثبتی بر رتبه بندی جستجوی سایت شما داشته باشد.

 

در جایی که SEO محور استراتژی بازاریابی است، محتوای با کیفیت خوب هسته اصلی همه استراتژی های سئو است. حفظ محتوای با کیفیت بالا عملکرد سئو کسب و کار شما را افزایش می دهد.

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو :

کیفیت محتوا CTR یا نرخ کلیک بالا ایجاد می کند.

موتورهای جستجو مانند گوگل نرخ کلیک یا CTR شما را عامل مهمی برای رتبه بندی وب سایت کسب و کار شما می دانند. هر چه CTR وب سایت شما بیشتر باشد، شانس آن برای نمایش در صفحات برتر گوگل و سایر موتورهای جستجو بیشتر خواهد بود.

 

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

 

داشتن محتوای با کیفیت خوب باعث جذب کاربران بیشتر و افزایش کلیک در وب سایت شما می شود. به طور خلاصه، هدف نهایی سئو، یعنی دستیابی به رتبه بالا را می توان با به دست آوردن CTR بالاتر انجام داد. تاثیر کیفیت محتوا بر سئو با به دست آوردن CTR بیشتر مشخص می گردد.

کیفیت محتوا به تولید بک لینک کمک می کند.

بک لینک ها به عنوان لینک های یک طرفه یا لینک های ورودی نیز شناخته می شوند. این پیوندها شما را از یک وب سایت به سایت یا صفحه دیگر می برد. گوگل بک لینک های با کیفیت را به عنوان رای برای اعتبار، اعتماد، اصالت و منحصر به فرد بودن در نظر می گیرد.

 

هرچه تعداد بک لینک ها برای وب سایت یا صفحه وب شما بیشتر باشد، شانس آن برای داشتن رتبه برتر در موتورهای جستجو بیشتر است. بنابراین، محتوای با کیفیت خوب می تواند ترافیک بیشتر و همچنین رتبه ارگانیک بالایی را ارائه دهد. ایجاد بک لینک بیشتر نمایانگر تاثیر کیفیت محتوا بر سئو است.

 

 

چرا کیفیت محتوا بر سئو تاثیر گذار است؟

محتوای با کیفیت به شما در ایجاد بک لینک کمک می کند - یکی از بهترین استراتژی های سئو، به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا از وب سایت های معتبر است. هرچه بک لینک های با کیفیت بیشتری داشته باشید، احتمالاً در گوگل رتبه بالاتری خواهید داشت.

تاثیربازاریابی محتوا و کیفیت محتوا بر سئو چیست ؟

بازاریابی محتوا به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا کلمات کلیدی ارگانیک مورد نظر خود را به روشی جذاب و ارزشمند از طریق وب‌سایت‌هایشان منتشر کنند، همچنین می‌تواند تعداد بک لینک‌ها را افزایش دهد.

تاثیر کیفیت محتوا بر سئو چیست ؟

محتوای عالی یک دارایی مهم است. این توانایی را دارد که برای مشتریان بالقوه شما تجربیات مثبت ایجاد کند و آنها را وادار کند که برای خرید بیشتر برگردند. این بلیط شما برای جلب توجه مخاطبان و تقویت مداوم یک برند مثبت است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 81 میانگین: 4.9]

20 دیدگاه در “تاثیر کیفیت محتوا بر سئو

 1. فربد گفت:

  درود بر شما .کیفیت محتوا چند در صد در بهبود سئو سایت تاثیر گذار است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . تا بی نهایت و فراتر از آن . همه فعالیت های سئو ، حول کیفیت محتوا می چرخه و اگر محتوای خوبی نداشته باشید عملا نتیجه خوبی از بقیه فعالیت ها نمیبینید .

 2. پورنام گفت:

  چگونه میزان تاثیر کیفیت محتوا بر سئو اندازه گیری می شود ؟ برای حفظ رتبه یک محتوای خوب تولید شده چه کار باید کرد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما دوست گرامی ؛
   برای اندازه‌گیری تأثیر کیفیت محتوا بر سئو، باید به عوامل مرتبط با سئو مانند رتبه‌بندی، بازدید، نرخ خارج شدن،رتبه سئو و بازخورد کاربران توجه کرد و با تحلیل آن‌ها، می‌تونید به نتایج مفیدی برسید.

 3. کارن گفت:

  آیا تاثیر کیفیت محتوا بر سئو فقط مثبت است ؟یعنی باعث بهتر شدن رتبه در گوگل می شود؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بله همواره محتوای با کیفیت در سایت شما به سئو سایت شما و بهبود رتبه های شما در گوگل کمک خواهد کرد .

 4. کماندار گفت:

  آیا کیفیت محتوا و تولید محتوای خوب رتبه سئو را تضمین می کنند؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . کیفیت محتوا شرط لازم است ولی کافی نیست . باید محتوای خوبی داشته باشید تا بر مبنای ان سایر فعالیت های شما نتیجه بخش باشد . کیفیت محتوا و محتوا خوب بنای ساختمان شماست .

 5. رادمهر گفت:

  آیا تاثیر کیفیت محتوا بر سئو قابل اندازه گیری هست؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . اگر منظور از قابل اندازه گیری عدد و رقم هست ، خیر ولی بخش قابل توجهی از سئو شما کیفیت محتوای شماست . سنگ بنای فعالیت های سئو شما محتواست .

 6. بادامچی گفت:

  آیا ابزاری هست که بتوان وضعیت کیفیت محتوا را با آن مشخص کرد؟چگونه یک محتوا را از سایت خود حذف کنیم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . افزونه یوست که در سایت های وردپرسی متداول هست به شما کمک میکنه که کیفیت محتواتون رو ارزیابی کنید . البته سایت های انلاین هم هستند منتهی بیشتر برای محتوای انگلیسی کاردبرد دارن و روی محتوای زبان فارسی به اندازه کافی قوی نشدن . راجع به حذف محتوا یک روند بررسی وجود داره . شما اول باید ادرس محتوا رو در سرپ کنسول چک کنید و وضعیت ورودی های اون محتوا رو ببینید و بعد با توجه به حالت های متفاوتی که ممکنه وجود داشته باشه اقدامات بعدی تعریف میشه .

 7. تارا گفت:

  درود و تشکر ویژه بابت مقاله خوبتون . در خصوص تاثیر کیفیت محتوا بر سئو گفته شده که محتوا پادشاه سئو است . اساس سئو بر پایه کیفیت محتوا است و کارهای دیگه سئو فقط به محتوا و سئو کمک می کنند.

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما و ممنون از حسن توجه تون .

 8. افضل گفت:

  آیا ابزاری برای اندازه گیری تاثیر کیفیت محتوا بر سئو وجود دارد؟ لطفا در صورت وجود معرفی کنید.ممنونم

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   دوست گرامی ابزاری برای این کار وجود نداره ولی میتونی با بررسی بازخورد سایت متوجه بشی . یعنی حجم ترافیک ، مدت زمانی که کاربر داخل سایت می مونه ، بک لینک هایی که از محتوا می گیری و … میزان تاثیر کیفیت محتوا بر سئو رو بسنجی.

 9. شیرین گفت:

  درود و خسته نباشید.آیا ادیت کردن محتوا و برطرف کردن مشکلات محتوا در سئو تاثیر دارد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   بله ، یکی از تاثیرگذارترین اقدامات برای افزایش و بهبود رتبه سئو ، ادیت و آپدیت کردن محتواست.

 10. نکونام گفت:

  چگونه می توانیم از میزان تاثیر کیفیت محتوا بر سئو مطلع شویم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما دوست گرامی ، همونطور که در جواب جناب افضل گفتیم:
   ابزاری برای این کار وجود نداره ولی میتونی با بررسی بازخورد سایت متوجه بشی . یعنی حجم ترافیک ، مدت زمانی که کاربر داخل سایت می مونه ، بک لینک هایی که از محتوا می گیری و … میزان تاثیر کیفیت محتوا بر سئو رو بسنجی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *