تولید محتوا, سئو

چگونه وبلاگ بهتری داشته باشیم ؟

چگونه وبلاگ بهتری داشته باشیم
زمان مطالعه: 7 دقیقه

نوشتن پست های وبلاگ به مهارت نیاز دارد. برای اینکه خواننده خود را علاقه مند نگه دارید، باید به ساختار محتوای خود فکر کنید و محتوای خود را طوری نگارش کنید که تا پایان برای مخاطب شما جذاب باشد . اگر مردم مقاله ای را دوست داشته باشند و بفهمند، تمایل بیشتری به اشتراک گذاری آن با دیگران خواهند داشت ( البته این فرهنگ هنوز در ایران رایج نیست ) و این باعث افزایش رتبه شما می شود. بنابراین، اگر می‌خواهید مهارت‌های نوشتاری و رتبه‌بندی خود را بهبود ببخشید و یک محتوای خوب و با کیفیت داشته باشید  با این نکات در مورد نحوه نوشتن یک پست وبلاگ مناسب SEO شروع کنید!

 

سئو محتوا برای گوگل یا برای کاربران ؟

برخی افراد نوشتن برای مخاطب ( مخاطب پسند بودن محتوا ) و نوشتن برای سئو شدن محتوا در گوگل را ، دو هدف متفاوت می دانند . هرچند من هم قبلا تا حدودی بر این باور بودم ولی با تجربیاتی که در این سال ها به دست آوردم ، فهمیدم که این باور کاملا اشتباه است . مطمئناً، اگر می‌خواهید یک پست وبلاگی سئو محور داشته باشید، کلماتی که می‌خواهید با آن ها رتبه بگیرید باید در محتوای شما به چشم بیایند . اما استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی به شدت خوانایی متن شما را مختل می کند که قطعا اتفاق خوبی برای محتوای شما نیست . در واقع، تراکم بالای عبارت کلیدی حتی می تواند سیگنالی برای گوگل باشد که ممکن است کلمات کلیدی را در متن خود پر کنید و این می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

این پست نکاتی را در مورد نوشتن پست های وبلاگی ارائه می دهد که سئو محور و همچنین کاربرپسند هستند. این دو هدف همیشه باید دست به دست هم بدهند، زیرا ما معتقدیم نوشتن با زبانی قابل فهم و جذاب ، بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و آنها را در سایت خود نگه می دارد.

 

نوشتن محتوای خوب

 

قبل از نوشتن ، به اندازه کافی فکر کنید!

قبل از شروع، به دقت در مورد پیامی که قصد دارید از طریق نوشته خود به کاربر منتقل کنید فکر کنید. چه چیزی می خواهید به خوانندگان خود بگویید، یا به کدام سوال اصلی می خواهید پاسخ دهید؟ هدف مقاله شما چیست؟ و می خواهید خوانندگان شما در انتهای محتوا چه کاری انجام دهند؟

قبل از شروع و فکر کردن در مورد هدف جستجویی که ممکن است کسی داشته باشد، پاسخ این سوالات را یادداشت کنید. یک راه آسان برای دریافت بینش در این مورد، مشاهده نتایج جستجو برای عبارت جستجویی است که می خواهید با آن رتبه بندی کنید. پاسخ به این پرسش ها به میزان زیادی شما را در مسیر نگارش یک محتوای هم کاربرپسند و هم سئو محور یاری می کند .

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  اعتبار سایت چیست و چگونه مشخص می شود ؟

 

ساختار محتوا و پست خود را مشخص کنید

برای نوشتن یک پست وبلاگ خوانا و سئو محور، باید یک ساختار واضح ایجاد کنید. این بدان معنی است که هر پست باید دارای سه بخش زیر باشد :

نوعی مقدمه (که در آن موضوع خود را معرفی می کنید).

بدنه محتوا (که پیام اصلی در آن نوشته شده است)؛

نتیجه گیری (که در آن ایده های اصلی را خلاصه می کنید یا نتیجه می گیرید).

در چند جمله در هر سه قسمت آنچه را که می خواهید بگویید بنویسید. اکنون خلاصه ای از پست خود را ایجاد کرده اید. این به شما کمک می کند تا یک پست وبلاگ ساختاریافته و قابل خواندن ایجاد کنید. اکنون نوشتن واقعی می تواند آغاز شود.

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

به ساختار پاراگراف ها دقت کنید

همه از پاراگراف ها استفاده می کنند، اما همه  به خوبی این کار را انجام نمی دهند . هر جمله جدید را فقط به این دلیل که زیبا به نظر می رسد با یک خط جدید شروع نکنید. همچنین سعی کنید آنها را زیاد طولانی نکنید، زیرا هر پاراگراف باید ایده یا موضوع خاص خود را داشته باشد. از خود بپرسید ایده اصلی هر پاراگراف چیست؟ شما باید بتوانید آن ایده اصلی را در یک جمله خلاصه کنید. اگر این امکان پذیر نیست و برای توضیح ایده اصلی به جملات بیشتری نیاز دارید، فقط باید از پاراگراف های بیشتری استفاده کنید.

 

 

وبلاگ بهینه

 

از عناوین مناسب کمک بگیرید

عناوین مناسب به خوانندگان شما کمک می کند تا متوجه شوند که قسمت خاصی از متن شما در مورد چیست. اگر می خواهید مردم راه خود را از طریق مقالات شما پیدا کنند، از عنوان های فرعی برای هدایت آنها استفاده کنید. عنوان‌های فرعی به خوانندگان کمک می‌کنند صفحه شما را اسکن کنند و ساختار مقالات شما را راحت تر و بهتر درک کنند .

رعایت این نکته نه تنها برای خوانایی، بلکه برای SEO نیز بسیار مهم است . به همین دلیل است که توصیه می کنیم از کلمه کلیدی خود در برخی از زیرعنوان ها استفاده کنید. منظور برخی از آنهاست، زیرا استفاده از کلمه کلیدی شما در هر عنوان، متن را ناهموار و غیرطبیعی می کند. این کار باعث می‌شود افراد از خواندن بیشتر خودداری کنند.

 

از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

یکی از رایج ترین ، پر تکرار ترین و البته بدترین اشتباهات در نگارش مقاله استفاده بیش از حد ، از کلمه کلیدی اصلی می باشد . پر کردن مقاله با کلمه کلیدی اصلی، جذابیت و خوانایی آن را کاهش می دهد و همچنین می تواند به رتبه شما آسیب برساند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  نقش سئو در مشاغل ، جایگاه سایت و افزایش درآمد

گوگل در حال هوشمندتر شدن است و از شما می خواهد محتوایی بنویسید که کاربران آن را دوست داشته باشند. نمی خواهد شما از کلمه کلیدی اصلی خود در همه جمله ها استفاده کنید و راه های دیگری برای تجزیه و تحلیل متن شما دارد. یکی از راه هایی که گوگل موضوع متن شما را درک می کند، تشخیص مترادف ها و سایر کلمات کلیدی مرتبط با عبارت کلیدی اصلی شما است. به همین دلیل است که باید از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط در سراسر محتوای خود استفاده کنید.

 

آیا محتوای وبلاگ نویسی می‌تواند به بهبود رتبه صفحات وب (رتبه سئو ) کمک کند؟

بله ، وبلاگ نویسی به عنوان یک روش مهم سئو خارجی از انواع سئو ، به شما امکان می‌دهد تا با ارائه محتوای ارزشمند و مفید برای کاربران، ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. این کار بهبود رتبه صفحات وب سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنتی را به همراه دارد. در ادامه به برخی از مزایای وبلاگ نویسی برای انواع سئو اشاره می‌کنیم:

1 .بهبود سئو داخلی: با ارائه محتوای جدید و مرتبط در وبلاگ، شما می‌توانید به بهبود سئو داخلی وب سایت خود کمک کنید. با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در محتوای وبلاگ، می‌توانید به بهبود رتبه صفحات وب سایت خود در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنتی کمک کنید.

2 .افزایش ترافیک: با انتشار محتوای جذاب و ارزشمند در وبلاگ، می‌توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش داده و بهبود رتبه وب سایت خود در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنتی را تسریع کنید.

3.بهبود سئو خارجی: با اشتراک گذاری محتوای وبلاگ در شبکه‌های اجتماعی و دریافت لینک‌های خارجی از وب سایت‌های دیگر، می‌توانید به بهبود سئو خارجی خود کمک کنید. لینک‌های خارجی از وب سایت‌های معتبر و مرتبط، به رشد سئو خارجی وب سایت شما کمک می‌کند.

4 .رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو: با ارائه محتوای ارزشمند در وبلاگ و بهبود سئو داخلی و خارجی، می‌توانید بهبود رتبه صفحات وب سایت خود در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنتی کمک کنید و در نتیجه، به ترافیک بیشتری دست یابید.

بنابراین، وبلاگ نویسی یکی از روش‌های مهم سئو خارجی است که با ارائه محتوای ارزشمند و جذاب، می‌تواند به بهبود رتبه صفحات وب سایت (سئو) در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی اینترنتی کمک کند.

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

چگونه وبلاگ بهتری داشته باشیم؟

1) درباره صفحه داشته باشید. 2) از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید. 3) از فونت های بزرگ استفاده کنید. 4) تصاویر بیشتر اضافه کنید. 6) از دسته ها و برچسب ها استفاده کنید. 7) تصحیح کنید و انتشار را به تاخیر بیندازید. 8) پست های خود را با قدرت پایان دهید.

هنگام نوشتن محتوا جهت وبلاگ بهتر چه اهدافی را باید در نظر بگیریم؟

مخاطب پسند بودن محتوا و نوشتن برای سئو شدن در گوگل

برای وبلاگ بهتر، محتوا باید چه تعداد کلمه کلیدی داشته باشد؟

نباید تعداد زیادی کلمه کلیدی استفاده کنیم باید متناسب با محتوا و قابل فهم برای خواننده باشد .در صورت استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی ، گوگل رتبه منفی می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 53 میانگین: 4.8]

11 دیدگاه در “چگونه وبلاگ بهتری داشته باشیم ؟

 1. راشدی گفت:

  درود اگر از وبلاگ لینک به یک مقاله توی سایتمون بدیم لینک داخلی محسوب میشه یا بک لینک؟ وبلاگ تا چه میزانی روی سئو تاثیر میگذاره؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما
   اگه از وبلاگ سایت خودتون باشه لینک داخلی حساب میشه ولی اگه وبلاگ خوتون نباشه بک لینک محسوب میشه . در مورد سوال دوم ؛ بله وبلاگ تاثیر زیادی روی سئو داره.

 2. سمیعی گفت:

  آیا وبلاگ نیز در نتایج سرچ نمایش داده می شود و اگر وبلاگ بهتری داشته باشیم در سئو تاثیر می گذارد و در لینک های اول نمایش داده می شود؟

  1. مدیر گفت:

   اگر منظورتون خود آدرس برگه وبلاگ هست ، معمولا وقتی کسی اسم برند شما رو سرچ کنه ، برگه وبلاگ در کنار سایر برگه های پر مخاطب مثل برگه درباره ما یا برگه تماس با ما به کاربر پیشنهاد میشه ولی بدون سرچ برند معمولا این آدرس در نتایج ظاهر نخواهد شد . راجع به تاثیر در سئو هم بله بسیار تاثیر گذار هست حتی در سایت های فروشگاهی .

 3. طاهره گفت:

  برای این که وبلاگ بهتری داشته بهتره مطلب قبلی رو آپدیت کنیم یا مطلب جدید بذاریم؟به طور معمول بهتره تو چه دوره زمانی مطلب جدید بذاریم ممکنه مطلب زیاد گذاشتن در وبلاگ تاثیر منفی روی سئوی وبسایت ما بذاره و آیا رعایت کلمات کلیدی در ایجاد وبلاگ بهتر و تاثیرگذارتر مفیده؟اگر لطف کنید جواب رو برام ایمیل هم کنید ممنون می شم🙏💖

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   برای اینکه وبلاگ بهتری داشته باشیم هم باید مطلب جدید بذاریم و هم مطالب قبلی رو آپدیت کنیم.به طور کلی تمام کارهایی که در اصول سئو مهم هستند و باید رعایت کنیم برای داشتن وبلاگ بهتر باید رعایت کنیم.

 4. فرخنده گفت:

  درود بر شما . آیا می تونیم مقاله هامون رو داخل وبلاگ بذاریم یا باعث هم نوع خواری یا کنیبالیزیشن میشه؟آیا برای این که وبلاگ بهتری داشته باشیم باید محتوای جدید تولید کنیم؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   بهتره برای وبلاگ مقاله های جداگانه تهیه بشه تا نتیجه بهتری بگیرید.البته برای وبلاگ بهتر باید تمام اصول سئو رو رعایت کنید.

 5. شیرازی گفت:

  درود دوست گرامی ، آیا برای اینکه وبلاگ بهتری داشته باشیم باید مطالب وبلاگ را آپدیت کنیم یا بهتر است مطلب جدید بگذاریم؟ کدامیک تاثیر بهتر و بیشتری برای سئو سایت وردپرسی دارد؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما ؛
   برای اینکه وبلاگ بهتری داشته باشیم باید هم مطالب قبلی وبلاگ را آپدیت کنیم و هم مطلب جدید بذاریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *