سئو

لینک داخلی چیست ؟

لینک داخلی چیست ؟
زمان مطالعه: 7 دقیقه

منظور از لینک داخلی چیست ؟

محتوای شما برای شناخته شدن در گوگل و همچنین کسب رتبه به لینک نیاز دارد . گوگل زمانی می تواند پست ها و محتواهای شما را بهتر بشناسد که از قسمت های مختلفی در فضای وب به آن لینک داده شده باشد . در این بین اهمیت لینک داخلی در ساختار سایت نیز بسیار زیاد است چون همانطور که محتواهای شما را مانند کوچه و خیابان های یک شهرک به هم متصل می کند باعث می شود گوگل شناخت و درک بهتری نسبت به ساختار سایت شما پیدا کند . این شناخت بهتر از طریق لینک داخلی بسیار برای گوگل خوشایند است .

این نکته را نیز در نظر بگیرید که شما از طریق لینک سازی داخلی می توانید اولویت بندی و اهمیت مقالات خود را نیز برای گوگل شفاف کنید و این یک قدم موثر برای سئو سایت شماست .

لینک داخلی چیست ؟

 

لینک داخلی چیست؟

لینک داخلی در تعریفی بسیار ساده و قابل فهم ، هر لینک از سایت شما به قسمتی دیگر از سایت شماست . باید بدانید که لینک داخلی هم برای کاربران کاربرد دارد و هم برای موتورهای جست و جو . هنگاهی که کاربران در حال مطالعه یکی از محتواهای شما هستند ، برای اینکه از سایر محتواها و موضوعاتی که در خارج از آن مقاله به آن پرداخته اید دسترسی داشته باشند از لینک های داخلی استفاده می کنند که شما برای آن ها در نظر گرفته اید . همچنین موتورهای جست و جو هیچ علاقه ای به طی کردن کوچه های بن بست ندارند . این یعنی اگر محتواهای بسیاری در سایت خود داشته باشید ولی هیچ کدام از طریق لینک داخلی به هم مربوط نشده باشند ، در واقع برای موتورهای جست و جو و ربات های خزنده آن ها تعداد بسیار زیادی کوچه های بن بست ایجاد کرده اید . در این حالت بهتر است توقع زیادی از کیفیت سئو خود نداشته باشید .

 

 

لینک سازی داخلی چیست

 

 

چند نوع لینک داخلی داریم ؟

علاوه بر لینک های معمول در صفحات شما ، منو ها ، فید پست ها ، لینک های موجود در فوتر و لینک های موجود در متن یا پیوند های متنی از جمله لینک های داخلی هستند . در این بین لینک های موجود در متن (انکر تکست) از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در در واقع ارتباط معنایی محتواهای شما را برای موتورهای جست و جو مشخص می کنند . این یک امر بدیهی است که شما بین محتواهای مرتبط خود لینک سازی داخلی انجام می دهید .

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  هم نوع خواری چیست ؟

 

تعداد لینک های داخلی

باید توجه داشته باشید که تعداد لینک های داخلی برای موتورهای جست و جو بسیار با اهمیت است . به مثال شهرک و کوچه هایش دقت کنید . هر چه راه های ارتباطی به یک مکان خاص در شهرک بیشتر باشد احتمالا انتظار می رود که آن مکان به خصوص از اهمیت بالاتری برخوردار باشد . در سئو و لینک سازی داخلی نیز به همین شکل است . هر چه تعداد لینک های داخلی به یک محتوا بیشتر باشد ، موتورهای جست و جو اهمیت بیشتری برای آن محتوا در نظر خواهند داشت .

 

لینک داخلی چیست ؟

 

 

لینک داخلی در مقابل لینک خارجی

برای شناخت صحیح ارتباط و جایگاه لینک داخلی و لینک خارجی باید به عملکرد این دو دسته لینک پی ببریم . لینک های داخلی هماهنطور که در قسمت های قبل نیز به آن اشاره شد ارتباط ساختار داخلی سایت را تشکیل می دهند و لینک های خارجی قرار است ارتباط سایت شما با سایر سایت های وب را ایجاد کنند . هر دو این لینک ها برای موتورهای جست و جو اهمیت دارند و همچنین به کاربران برای پیدا کردن بهتر محتواهای شما کمک می کنند . همچنین توجه داشته باشید که این ساختار برای همه سایت های حوزه وب تعریف شده و فرقی نمی کند که شما صاحب یک وب سایت فروشگاهی هستید یا یک وب سایت پزشکی .

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

چرا لینک ها برای گوگل مهم هستند؟

موتورهای جست و جو از لینک ها برای یافتن محتواهای شما استفاده می کنند . وقتی شما از لینک داخلی استفاده می کنید ربات های گوگل ایت لینک را دنبال می کنند و آدرس مقصد را شناسایی می کنند و به همین ترتیب محتوا های شما برای گوگل ایندکس می شود . وقتی یک صفحه لینک های ورودی زیادی دریافت می کند برای گوگل به این معنی است که این آدرس از اهمیت بیشتری برخوردار است .

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  قیمت سئو

 

 

 

لینک سازی داخلی سایت یعنی چه ؟

 

 

 

لینک داخلی یک ابزار مفید برای شماست

شما می توانید با استفاده از لینک داخلی به عنوان یک ابزار کاملا کارآمد و مفید به هدایت کاربران خود بپردازید . هنگامی که یک محتوای شما توسط کاربران زیادی دیده می شود شما این فرصت را دارید تا با استفاده از لینک داخلی به یک مقصد مشخص کاربران را نیز به آن مقصد هدایت کنید . اینجا موضوع استراتژی لینک سازی داخلی مطرح می شود که بسیار حائز اهمیت است . باید بدانید که هر لینک سازی داخلی موفق نیست و باید آیتم های متعددی را برای این موضوع در نظر بگیرید . فرض کنید که یک محتوا راجع به سئو سایت پزشکی دارای رتبه خوبی در گوگل است . یک استفاده های بهینه از این آدرس با لینک داخلی این است که شما به صفحه ای که خدمات سئو سایت پزشکی ارائه می دهید و یا خدمات سئو سایت پزشکی خود را معرفی می کنید لینک دهید . در این صورت کاربرانی که به دنبال یک شرکت برای این موضوع هستند تبدیل به مشتریان شما خواهند شد .

 

 

لینک داخلی چیست ؟

 

لینک داخلی کمک حال نقشه سایت

اگرچه امروزه وب سایت ها دارای نقشه سایت هستند که URL (بیشتر) صفحات سایت شما را فهرست می کند، ممکن است موتورهای جستجو مدت زیادی طول بکشد تا در نهایت به این صفحات برسند. این امر به ویژه برای وب‌سایت‌های بسیار بزرگی که برای خزیدن به منابع زیادی نیاز دارند، یا سایت‌های تازه ایجاد شده که اغلب توسط Google بازدید نمی‌شوند، صادق است. با افزودن لینک های داخلی به صفحات تازه منتشر شده خود، راه های بیشتری را برای دستیابی به آن محتوا در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهید.

بنابراین، جدیدترین پست‌های وبلاگ شما ارزش پیوند بیشتری خواهند داشت اگر به جای اینکه فقط در صفحه دسته‌بندی به آن‌ها پیوند دهید، از صفحه اصلی پیوند دهید. و اگر پست‌های اخیر از صفحه اصلی به آن‌ها پیوند داده شده باشند، Google سریع‌تر پیدا می‌کند.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

 

چند نوع لینک داخلی داریم ؟

چهار نوع لینک داخلی وجود دارد : لینک یا پیوندهای متنی ( contextual links )، لینک یا پیوندهای ناوبری ( navigational links )، پیوندهای فوتر( footer links ) و پیوندهای تصویری ( image links )

لینک داخلی در HTML چیست؟

به زبان ساده، پیوند داخلی پیوندی است که به صفحه دیگری در همان وب سایت اشاره می کند.

چگونه لینک داخلی در رتبه بندی گوگل و سئو تاثیر می گذارد؟

پیوندهای داخلی به گوگل کمک می کنند تا تمام صفحات سایت شما را پیدا، فهرست و درک کند. اگر از آنها به صورت استراتژیک استفاده کنید، پیوندهای داخلی می توانند اعتبار صفحه (همچنین رتبه صفحه) را به صفحات مهم ارسال کنند. به طور خلاصه: لینک سازی داخلی برای هر سایتی که خواهان رتبه بالاتر در گوگل است، کلیدی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 58 میانگین: 4.9]

6 دیدگاه در “لینک داخلی چیست ؟

 1. کسرا گفت:

  درود آیا نحوه ایجاد لینک داخلی مهم است ؟ چه تعداد لینک داخلی برای سئو مفید است؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . بله نحوه ایجاد مهم هست و ما از ترکیب این روش ها استفاده می کنیم نه اینکه مثلا فقط از انکرتکست یا نیکد لینک . برای تعداد عدد مشخصی برای همه مقالات نیست . این مورد به ساختار سایت مربوط میشه و همچنین تعداد مقالات .

 2. داریوش گفت:

  درود بر شما مدیر گرامی ؛ آیا هرچه تعداد لینک داخلی بیشتر باشد برای رتبه بندی سئو مناسب تر است ؟

  1. مدیر گفت:

   درود بر شما . خیر این استدلال که هر چی بیشتر بهتر در این مورد صدق نمیکنه . باید توازن برقرار باشه . اصل برقراری ارتباط بین محتوا ها و همچنین توزیع قدرت سئو بین محتواها می باشد .

 3. حبیبی گفت:

  گروهی از سئوکاران معتقدند که لینک داخلی بهتر است فقط در منو باشد .ولی صحیح نیست و لینک داخلی نباید فقط در منوی وب سایت قرار داده شود. جهت تاثیر بیشتر لینک داخلی بر سئو ، بهتر است لینک داخلی را در محلی مناسب قرار دهید ،یعنی در جاهایی که برای کاربران مفید است. به طور مثال، لینک های داخلی را می توانید در محتوای صفحات وب سایت، در بخش های مختلف صفحه مانند فوتر سایت ، بخش درباره ما، بخش خبرنامه و … قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *